Експерт: справою Тимошенко влада запрограмувала програш Януковича

4 Жовтня 2011, 13:09

«Якщо говорити про європейську позицію, то ще кілька місяців назад думки та позиції країн чи персоналій були різними, сьогодні, на жаль, уже фактично сформувалось конкретне ставлення до справи екс-прем’єр-міністра чи інших членів уряду. Я думаю, що той, хто задумував цей сценарій, можливо, й не виграв, а те, що президент тут програв – це абсолютно зрозуміло. Тепер, звісно, всі шукатимуть вихід із ситуації для «збереження обличчя». Однак ці негативні меседжі і позицію європейських структур вже важко змінити, і вона більшою мірою пов’язана з прізвищем Тимошенко», – стверджує Чалий.

На запитання, чи свідчить рішення бюро Парламентської асамблеї Ради Європи про відкладення термінових дебатів щодо України, про поразку опозиції, експерт відповів:

«Мабуть вони наслідували те, що говорить Віктор Янукович – не втручання на суд перед виголошенням вироку. Мова не йде про те, що це питання зовсім відкладено. Я думаю, що просто була взята пауза, аби дочекатися заявленого 11 жовтня. Тобто того формату, який відбувся і тих гострих питань, які ставили, думаю, цього достатньо, щоб зрозуміти, наскільки проблема вибіркового правосуддя хвилює сьогодні всі європейські структури», – зазначив експерт.

«…Імідж України досить серйозна падає. І на жаль, це буде довгостроковіший негативний тренд для нас в майбутньому, ніж сьогоднішні політичні баталії», – пояснив Чалий.

Водночас, на його думку, присутність на ПАРЄ дочки Тимошенко не додає позитиву для іміджу країни.

«Зрозуміло бажання дочки Тимошенко підтримати в першу чергу сім’ю. Однак оскільки було призначено офіційні зустрічі з представниками ЄС, вона буде сприйматися не просто як дочка Тимошенко, а як посланець групи людей, які представляють іншу точку зору, ніж українська влада. Хоча, на мій погляд, це не дуже правильний розвиток подій, тому що політика повинна мати свої механізми, в тому числі такі, що не допускають ситуацію, яка сьогодні склалась в Україні», – додав він.

За словами експерта, хоч дискусії в Європарламенті – важливі, втім, питання щодо ситуації в Україні перейшло на інший рівень – до Єврокомісії, урядів країн ЄС.

«На жаль, відбувається абсолютно неприйнятна річ – порушують верховенство права окремі люди, які перебувають на офіційних посадах, а страждає вся країна в цілому. І в цьому є найбільша проблема. Ситуація патова, тому що влада діє фактично проти думки суспільства, але суспільство нічого вдіяти не може. І мабуть така ситуація буде триматися аж до наступного року – до парламентських виборів, де є шанс людям висловити свою позицію щодо дій сьогоднішнього режиму», – зазначив Чалий.

Нагадаємо, 3 жовтня бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи не підтримало рішення про термінові дебати щодо України. Разом з тим перед європейськими політиками виступив глава українського МЗС.

Проте під час офіційного виступу міністра закондонних справ Костянтина Грищенка депутати ПАРЄ закидали його запитаннями про права української опозиції.