Незважаючи на зафіксовані окремі успіхи української влади у реформах, на відносини України та Європейського союзу сильно впливає війна на Донбасі. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
«Саміт Україна-ЄС у Києві великою мірою був преамбулою до ризького саміту «Східного партнерства». Безумовно були важливі моменти та важлива тематика для переговорного процесу. У цьому контексті саміт має позитивне значення. Інша справа, що дещо обережні очікування пов’язані із самітом у Ризі, а тому те, що на ризькому саміті ми отримаємо той самий безвізовий режим – це малоймовірно. М’яко кажучи», – зазначив експерт.
Водночас, за його словами, великий вплив на відносини справляє війна на Донбасі.
«Я б не говорив про розчарування українською владою (з боку ЄС – Ред.). Тому що в підсумковій декларації саміту Україна-ЄС зафіксовані низка позицій, які дійсно вдалося запровадити українській владі останнім часом. Тому я не вважаю ситуацію якоюсь негативною. Проблем дійсно достатньо багато. Передусім це стосується внутрішньої ситуації, пов’язаної з реформами. Безумовно, дуже серйозно впливає стан справ на Сході країни, який багато в чому визначає ставлення європейських політиків до того ж питання про безвізовий режим», – додав Пашков.
За його словами саме війна справляє найбільший вплив на діалог про скасування віз.
«Вона (війна – Ред.) знайшла серйозне відобреження також і в документі за підсумками саміту. Там це достатньо чітко відображено. Тому сьогодні мовити про якийсь прорив у відносинах України та ЄС – достатньо важко, пов’язувати якісь серйозні очікування з самітом у Ризі – достатньо важко також. На мою думку, триває процес, який загалом визначає, з одного боку, готовність України запроваджувати подальші реформи, а з іншого – рівень підтримки цих реформ зі сторони ЄС», – завершив Пашков.
Читайте також: Західні ЗМІ про саміт Україна-ЄС: Київ не впорався із домашнім завданням.