Експерт: службі Януковича доведеться постаратися, щоб його сторінка у Facebook не стала посміховиськом

12 Березня 2012, 17:22

«Чому вибір саме на користь Facebook, мені здається, зрозуміло. У Facebook– найбільш активні користувачі, які не тільки самі активно голосують у мережі, але й впливають на голосування багатьох людей зі свого оточення. Звісно, зрозуміло, що це середовище як мінімум ставиться достатньо критично до діяльності президента, а в багатьох випадках – достатньо агресивно налаштоване», – заявив Березовець.

На думку експерта, вихід Януковича у Facebook, з одного боку, – позитивний крок.

«Адже Facebook користуються всі світові лідери. Але, з іншого боку, якщо не закриють опцію «коментарі», то ми можемо уявити, що писатимуть під постами чи новинами, які розміщатиме прес-служба президента», – зауважує політтехнолог.

Березовець зазначає, що прикладом є «сторінка у Facebook Азарова, яка перетворилася на посміховисько – повне неспівпадіння з іміджем людини пенсійного віку і з тим, що відбувається у його Facebook. Тим паче, до нього часто звертаються з ідіотськими проханнями – купити корову чи полагодити велосипед…».

«Змушені або реагувати, або видаляти ці «пости». Однак, специфіка Facebook у тому, що навіть якщо їх видаляти, певний час вони ще залишаються на сторінці, а тому можна розмістити ідіотські запитання, зробити потім скріншот і використовувати як контр-агітацію проти самого Януковича. Тому цей крок ніби й потрібен, але він вимагатиме дуже щільного технічного ведення. А на прикладі сайту Ех.ua ми побачили, що можливості інтернет-сторінок є великими, особливо з боку тієї частини суспільства, що не дуже сильно любить президента», – додає експерт.

На думку Березовця, аби відкриття сторінки Януковича у соцмережі позитивно вплинуло на його імідж, його адміністрація або прес-служба повинна придумати певну легенду.

«Зрозуміло, що Януковича ніхто ніколи не бачив за комп’ютером, принаймні як він щось набирає, тобто користуватися сам не зможе. Свого часу Обама зробив вдалий крок. Розуміючи, що вести свій Twitter-акаунт він змоги не має, заявив, що «постити» його сторінку буде офіційний блогер, відомий журналіст. Він з ним зустрічається в щоденному режимі, під диктофон надиктовує відповіді, які журналіст розміщує у Twitter Обами. Якщо Адміністрація чи прес-служба президента чесно скаже, що Янукович сам вести не буде (власну сторінку – Ред.), що за нього це робитиме, наприклад, прес-секретар Дарка Чепак, а президент їй надиктовуватиме, то всі в це повірять. Якщо скажуть, що він це робитиме сам, то може повторитися скандальна історія з Арсенієм Яценюком, коли під його ніком було написало відому епохальну фразу… І був скандал, який зіграв проти політика. Повинна бути легенда», – вважає Березовець.

Водночас експерт відзначає, що відкриття сторінок у соціальних мережах йде на користь політикам.

«Це в будь-якому випадку позитивний крок. Він змінює сприйняття політиків, тому що вони мають можливість зіткнутися з іншою реальністю. Адже часто-густо політики живуть у задзеркаллі. Вони реально не знають, як до них ставляться, живуть в оточенні людей, які створюють для них альтернативний світ, які розказують, що все прекрасно в країні, всі задоволені і щасливі, як в Олеся Подерев’янського, росте процент жирів у маслі, а насправді все дещо інше. А коли починають спілкуватися, стикаються з реальними проблемами людей», – зазначив він.

Нагадаємо, 6 березня депутат Верховної Ради від фракції Партії регіонів, представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко припускає, що президент Віктор Янукович відкриє свою сторінку в соціальній мережі Facebook.