«Я поки не бачив самого рішення Конституційного Суду. Хотілося б його почитати і зрозуміти логіку його авторів. Однак, з того, що висвітлено в ЗМІ, мовляв, парламент працює відкрито і тому таємне голосування неможливе, це мені зовсім незрозуміло», – зазначив Коліушко.
Водночас експерт скоріше пов’язує це рішення з конфліктом, що виник у Верховній Раді, ніж з наближенням виборів.
«Навряд чи пов’язано з виборами. Я сказав би, що це швидше пов’язано з конфліктом щодо закону чи кількох законів, які парламентська більшість вважає прийнятими, а голова Верховної Ради – такими, що неприйняті. І відповідно не хоче їх підписувати», – зауважив він.
«Дивує інше – темп, з яким було розглянуте це подання Конституційним Судом. Складається враження, що КС працює «хлопчиком за викликом» і готовий вдовольнити будь-яке бажання влади», – додав Коліушко.
Нагалаємо, 12 липня Конституційний Суд за поданням 51 депутата Верховної Ради визнав таким, що не відповідає Конституції, положення закону "Про регламент Верховної Ради" у частині, яка передбачає таємне голосування під час призначення і відкликання голови парламенту.
Відповідне подання депутати від Партії регіонів направили в КС 5 липня.
Як відомо, 4 липня Рада змінила процедуру таємного голосування бюлетенями відкритим поіменним голосуванням при відкликанні й призначенні голови парламенту. Разом з цим закон ще не набув чинності.
6 липня Рада відмовилася розглядати заяву спікера Володимира Литвина про відставку.