«Політтехнологи, які працюють на владу, зараз хочуть розкрутити цей скандал, надати йому обертів… Опозиція спочатку намагалася просто не реагувати на це, такою була їх тактика. А влада навпаки хоче розкрутити цей скандал. Мені здається, останнім часом нова тактика з боку провладних політтехнологів і тих, хто замовляє такі проекти, – дискредитація найближчих осіб з оточення Юлії Тимошенко. Це і відеокомпромат на Власенка (захисник Тимошенко Сергій Власенко – Ред.), що нібито він отримує гроші від американців. Зараз – удар, спрямований на Юлію Тимошенко, на її чоловіка, тобто людей, близьких до Тимошенко, котрі зокрема, контактують з нею у в’язниці. Що стосується Немирі, то хоч він і не часто приходить до Тимошенко у в’язницю, однак він – ключовий канал контактів із Заходом», – заявив Фесенко.
На думку політолога, «одне із завдань цього скандалу – копіювання російських технологій і банальне представлення цієї ситуації як втручання Заходу в наші справи, мовляв, українська опозиція нібито знаходиться на утриманні західних політиків або західних спецслужб».
«Це удар по ключових особах Тимошенко і намагання спростувати їх контакти із Заходом, перевести все в фінансову площину і спровокувати звинувачення, що все це фінансується із-за кордону. І відповідно це може бути підставою і для, наприклад, позбавлення реєстрації «Батьківщини». На мій погляд, не все так просто. Взагалі ризикну припустити, що фінансування тих чи інших проектів через офшорні рахунки використовуються різними політичними силами і не тільки опозиційними», – зауважив експерт.
Попри це, за словами Фесенка, цей скандал не матиме серйозних наслідків, а покликаний «відволікти увагу ключових осіб на «розборки» навколо цих матеріалів».
«По-перше, українське суспільство пройшло певне прищеплення до цих скандалів, починаючи з плівок Мельниченка. Ці матеріали впливають на обмежене коло людей – на інтернет-користувачів, на тих, хто сильно цікавиться політикою. Для іншої публіки ця новина можливо навіть не відома, оскільки ще не стала приводом для телевізійних новин або ток-шоу. Але враховуючи нинішній розкол і емоційне ставлення до справ Тимошенко, я не думаю, що це якось зміниться баланс політичних уподобань в українському суспільстві», – підсумував політолог.
Значної уваги цьому скандалу не приділяє й директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.
«Я б не говорив про те, що це якийсь дивовижний прецедент, тому що були й інші витоки конфіденційної інформації опозиційного лідера і її близького оточення», – зазначив він.
«Це стало пересічним явищем нашого політичного життя. На жаль, це відображення рівня культури політичного класу і тих, хто дотичний до нього, я маю на увазі ЗМІ. Я думаю, що це буде продовжуватись. На жаль, в цьому немає нічого нового. Але й не має підстав очікувати, що це припиниться. Після оприлюднення "плівок Мельниченка" рівень імунітету суспільства до цього ("зливання" інформації – Ред.) дуже знизився», – додав він.
Як повідомляли ЗМІ, під час новорічних свят в інтернет потрапила особиста переписка доньки екс-прем'єра Юлії Тимошенко Євгенії. Зокрема, на сайті zhuzhaleaks.com оприлюднили перелік адрес, з якими листувалася Євгенія за минулий рік. Всього було 5132 листи, але адміністратори виділили 36 адресатів, які нібито говорять про надання лобістських послуг Тимошенко від США.
А кілька місяців тому в мережу інтернет – на сайт nemyrialeaks.com було викладене листування Григорія Немирі, зокрема, нібито щодо відносин з міжнародними лобістами "Батьківщини".
Сьогодні об'єднана опозиція "Батьківщина" звернулася до закордонних правоохоронців за фактом публікації та фальсифікації особистої переписки Євгенії Тимошенко та Григорія Немирі.