"Дім Саудів був просто приголомшений, коли адміністрація Обами в останню мить здалася і поступилася «цінним союзником» Мубараком. Саме тоді і з’явилася стратегія контрреволюції: Дім Саудів вирішив придушити в зародку не лише протести, котрі вже розпочиналися, а й мирний продемократичний рух у Бахрейні. В обмін на це вони забезпечили Сполученим Штатам фальсифікацію підсумків голосування Ліги арабських держав, що схвалювало заборонену ООН зону польотів над Лівією (насправді лише 9 із 22 членів Ліги арабських держав проголосували за)", – розповів Пепе Ескобар.
«Король Абдалла вороже ставиться до Муамара Каддафі починаючи з 2002 року. Таким чином, домовленість між США і Домом Саудів забезпечувала невтручання Вашингтона в зону інтересів Саудівської Аравії», – додав політолог.
«Таким чином, Саудівська Аравія залишиться в зоні американського впливу. Контрреволюція в арабському світі відображає інтереси американсько-ізраїльсько-саудівської осі. Це гравці, котрі можуть найбільше програти через хвилю демократії, що прокотилася Близьким Сходом», – пояснив Ескобар.
Він запевнив, що союз між США та Саудівською Аравією не буде зруйновано.
«Жодного разу мова не заходила про те, що Вашингтон незадоволений діями Саудівської Аравії в Перській затоці. І так само Вашингтон не надавав жодної підтримки демократичному руху в Бахрейні», – пояснив Ескобар.
Детальніше про дії Саудівської Аравії щодо придушення хвилі протестів у країнах Близького сходу читайте у статті «Арабська весна на порозі найбагатшої країни регіону»
Нагадаємо, з середини лютого в Лівії триває народне повстання проти лідера країни Муамара Каддафі, який керує державою понад 40 років. Лівія фактично розділилася на підконтрольний Каддафі Захід і Схід, який утримують збройні сили повстанців.
Інтервенція до Лівії почалася відповідно до мандата ООН. 17 березня Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, якою забороняються польоти над Лівією, для виконання цього заходу Велика Британія і Франція мали намір відправити до повітряного простору країни винищувачі.
Наприкінці травня лівійський лідер Муаммар Каддафі зустрівся із президентом ПАР Джейкобом Зумою, який очолює посередницьку місію Афросоюзу. Після цієї зустрічі Каддафі заявив про готовність прийняти запропоновану Африканським союзом "дорожню карту" мирного врегулювання.