«Оскільки Україна є найбільшою державою з відповідно найбільшою економікою з шести членів цього проекту, то його доля залежала би від її успіхів чи провалів. В цьому сенсі й інші країни можуть бути прикладом чи так званою історією успіху (success story) Європейського Союзу. Найбільше підходить на цю роль Молдова – маленька країна, тісно пов’язана з Румунією – членом ЄС. З неї можуть робити зразково показову пропозицію для решти країн цієї шістки. Але сам проект без України не може бути оцінений як остаточно успішний чи незворотній», – зазначив Горбач.
Водночас експерт прогнозує, що саміт у Вільнюсі буде надзвичайно успішним для Молдови і Грузії.
«Вільнюський саміт буде надзвичайно успішним для Молдови, перш за все, серйозним кроком вперед – для Грузії і самітом втрачених можливостей для України і Вірменії. Це не буде тріумф для ЄС, як планувалось. Для ЄС це стане вимушеним визнанням реальності, з якою він зіткнувся у відносинах з Російською Федерацією та її керівництвом. А Росія це проголосить як великий успіх та перемогу Владіміра Путіна над євробюрократами», – зазначив він.
Нагадаємо, саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі відбудеться 28-29 листопада. Очікується парафування Молдовою і Грузією угоди про асоціацію з ЄС. Раніше йшлося про підписання угоди про асоціацію з Україною. Втім, за тиждень до саміту український уряд призупинив процес євроінтеграції, посилаючись на економічні втрати, спричинені припиненням торговельних відносин з Росією.