Експерт: розрахунки рублями посилять боргову залежність України перед Росією

19 Жовтня 2011, 15:59

«Раніше нас цікавила доларизація української економіки, зараз для нас реальною може стати «рублеїзація», тобто введення рубля як резервної валюти, що є вкрай небезпечним, тому що рубль не є стійкою валютою», – зазначив експерт.

Юрчишин пояснює, що російська економіка не є стійкою, оскільки дуже залежить від вартості сировини. А це, у свою чергу, може призвести до залежності української економіки від третіх чинників. «Це небезпечна тенденція», – зазначив експерт.

Крім того, Україна має негативне торгівельне сальдо з Росією, у тому числі за рахунок постійного здорожчання сировинних ресурсів. В таких умовах посилення ролі рубля призведе до посилення боргової залежності від Росії, що зрештою спричинить втрату найвагоміших активів, посилення політичного впливу і лише збільшить залежність Києва від Москви.

«З моєї точки зору, це сильно погіршить і конкурентні позиції України, і інтеграційні процеси у світову економіку, які є вкрай важливі для України», – зазначив експерт.

Зазначимо, раніше під час дискусії у Центрі Разумкова фахівці наголосили на недопустимості включення до валютних резервів країни валюти, зокрема російського рубля, яка не належать до першої групи вільно конвертованих валют (згідно з Класифікатором іноземних валют та банківських металів НБУ).

При цьому, фахівці вважають, що «можливості переходу до виключно рублевих розрахунків між двома країнами є ілюзією, оскільки базові вартісні показники формуються на найкрупніших світових ринках (на які Росія впливу не має)».

Нагадаємо, прем'єри Росії і України Владімір Путін і Микола Азаров домовилися опрацювати можливість здійснення взаєморозрахунків у рублях при проведенні торговельних операцій. Так, наступного тижня глави Мінфінів і Центробанків двох країн проведуть відповідні переговори.