«Росія має право вето в ООН, тому всі рішення міжнародної організації матимуть, швидше за все, демонстраційний характер. Ми не можемо розраховувати на те, що ООН прийме резолюцію, яка змусить Росію змінити своє рішення», – заявив Сушко.
За його словами, Росія зараз максимально працює над тим, «аби збільшити кількість країн-союзників, які утримуються при голосуванні в Генасамблеї чи проголосують проти».
На його думку, резолюція щодо подій в Україні «буде ухвалена, але це покаже, що Росія зберігає свої лобістські потужності».
«В ООН дуже багато країн, які не мають прямого стосунку чи не мають своїх інтересів в агресії Росії щодо Україні, тому вони голосують із кон’юнктурних переконань. Їхня позиція залежить від того, що Україна свого часу підтримувала чи засуджувала ті чи інші дії цих країн, наприклад, це стосується Зімбабве і Південної Кореї», – зазначає Сушко.
Але, на його думку, резолюція все-таки «буде ухвалена».
«Це буде свідченням того, що більшість світової спільноти підтримує Україну», – заявив Сушко.
Як повідомлялось, 41 країна звернулася до ООН зі скаргою на дії Росії в Криму, що здійснюються під приводом порушення прав етнічних росіян, які проживають на території півострова.
Нагадаємо, Україна внесла на розгляд Генасамблеї ООН проект резолюції щодо підтримки територіальної цілісності країни. Генасамблея ООН збереться 27 березня в Нью-Йорку. Усі резолюції Генеральної асамблеї ООН носять рекомендаційний характер, але мають велику політичну вагу.
15 березня Рада безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію щодо вирішення кризи в Україні. Її підтримали 13 держав. Росія застосувала вето. Китай при голосуванні утримався.