Експерт: регіонали сподіваються, що мовний закон допоможе їм на президентських виборах

12 Серпня 2012, 18:06

За словами експерта, на мовному законі регіонали зроблять передвиборчу кампанію.

«Мовляв, влада виконала обіцянку. Будуть відповідати на протести противників закону і це буде також частина кампанії Партії регіонів. Боротьба з противниками закону відволікатиме прихильників Партії регіонів від економічних проблем. І це триватиме всю виборчу кампанію», – заявив Таран.

Ухвалення мовного закону додасть Партії регіонів близько 2-3%, вважає політолог.

«На парламентських виборах, можливо, додасть 2-3%. Це може також викликати той ефект, що мобілізується та частина громадян, які зараз не готові йти на вибори», – додав він.

Водночас Таран прогнозує, що партія влади обговорюватиме косметичні зміни до мовного закону.

«Можуть внести кілька косметичних змін (до мовного закону – Ред.), але радикально змінювати не будуть, бо ще сподіваються, що мовний закон допоможе їм під час президентської кампанії. Оскільки великих сподівань, що будуть певні позитивні реформи, зокрема економічні, немає, а рейтинг в Януковича такий, що доводиться лише сподіватися на такі питання, які лише розколюють країну, але дають можливість отримати підтримку частини електорату», – переконаний політолог.

Як зауважує Таран, «ці зміни можуть зняти окремі технічні проблеми в цьому законі».

«Зокрема, можливо буде корегування пункту, що всі документи органів місцевих рад повинні бути на мовах регіональних меншин, оскільки це фізично неможливо. Однак базові найсуперечливіші речі щодо того, що, наприклад, кожен виш має обирати мову навчання, можуть залишити», – зазначив він.

Втім, Таран сумнівається, що мовний закон «допоможе на президентських виборах».

«Президентські вибори відбуваються у два тури і в другому турі перемагає той кандидат, який найбільш усереднений в узагальнених позиціях громадян. Тобто екстремісти під час другого туру не перемагають. Тому може статися так, що він (Янукович – Ред.) не матиме шансів перемогти, тому що не буде представником політичного центу, а лише політичного краю через мовний закон», – зауважує експерт.

Мовний закон, на думку Тарана, впроваджуватимуть в регіонах, де політична сила має більшість в обласних радах.

«Я думаю, що вона може спробувати й ризикнути і в інших (регіонах – Ред.), однак це може бути неуспішно. Але безперечно Партія регіонів намагатиметься впроваджувати його там, де має більшість. У кожному регіоні буде своя кампанія із впровадження цього закону», – каже політолог.

Нагадаємо, 8 серпня президент Віктор Янукович підписав закон "Про засади державної мовної політики".

Водночас в об’єднаній опозиції заявили, що «нова демократична більшість скасує цей закон та інші антидержавні закони і притягне Януковича та Литвина до відповідальності за наругу над Конституцією і державною мовою».

Донецький міський голова Олександр Лук’янченко заявив, що Донецька міськрада прийме «свій підзаконний акт», щоб закріпити офіційний статус російської мови.