"Це не тільки і не стільки позиція України, скільки європейської сторони, зокрема Німеччини, яка не хоче загострювати економічні протиріччя між Україною та Росією і Росією та Німеччиною. Головний чинник – це тристоронні консультації, через які і відкладається на певний час ратифікація", –переконаний Карасьов.
"Європа не хоче, щоб геополітична, територіальна війна між Україною та Росією трансформувалася ще й у повномасштабну економічну війну, адже тоді ризики України від втрат у економічній війні з Росією Європа може взяти на себе. А вона цього не хоче. Тому взято ратифікаційну паузу, але думаю, що і з внутрішньополітичних причин і з зовнішньополітичних причин Україна не затягуватиме з ратифікацією", – додав експерт.
Водночас, керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко наводить інші причини для пояснення затримки ратифікації.
"Президент Порошенко має свої аргументи та не знаходить можливості для якнайшвидшої ратифікації угоди хоча міністр (закордонних справ – Ред.) йому повністю підконтрольний. Я сподіваюся, що він не вирішить пов’язати свої конституційні зміни з необхідністю ратифікації у Верховній Раді. Угоду з ЄС варто ставити на перше місце, а не свої конституційні амбіції", – заявив Небоженко.
Втім, обидва експерти зійшлися на думці, що після внесення тексту угоди на ратифікацію до парламенту, проблем з голосуванням не буде.
"На наступному сесійному тижні угоду навряд чи ратифікують, але парламент готовий до ратифікації. 250 і навіть більше голосів є у Раді для цього, але поки на пройде ще ряд тристоронніх консультацій Україна-ЄС-Росія, Адміністрація президента подавати документ до ВР не буде", – висловився Карасьов.
"Ратифікація з легкістю набере 300 голосів. Я думаю, що президент поставить на перше місце ратифікацію і це відбудеться у найближчі 10 днів", – переконаний Небоженко
Нагадаємо, 27 червня Україна під час саміту в Брюсселі підписала угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Від Євросоюзу та його держав-членів документ підписали президент Європейської Ради Герман Вам Ромпей, президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу та всі глави держав або урядів країн-кленів ЄС. Від України угоду підписав президент Петро Порошенко.
Згодом заступник голови Адміністрації президента Валерій Чалий заявив, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом станом на 9 липня ще перебуває на узгодженні в профільних міністерствах.