Експерт: радикальних змін в українській освіті очікувати найближчим часом не варто

4 Липня 2014, 10:56

«Прийняття закону (про освіту) не означає, що з наступного року різко підвищиться якість освіти чи відбудуться радикальні зміни. Бо така комплексна реформа триватиме роками. Для того, щоб люди навчилися викладати по-новому, навчати фахівців – треба багато часу. Ми всі прекрасно розуміємо, що законопроект створює для цього можливості, але це не означає що автоматичного підвищення якості освіти», – зазначила Совсун.

«У перехідних положеннях закону прописано багато статей, зазначено, коли і які будуть реалізовуватися. Деякі були відкладені з фінансових міркувань, деякі відкладені, бо підготовка потребує тривалого часу. Скажімо, це стосується зменшення навантаження на викладачів і студентів – треба переписувати навчальні програми. Тому реалізації цього пункту, наприклад, варто очікувати у 2015 році», – наголосила експерт.

Вона також додала, що прийнята реформа у майбутньому може змінити ситуацію із визнанням українських дипломів за кордоном.

«Треба розуміти, що це не автоматичний процес. Проблема із визнанням дипломів не в тому, що папірець неправильно оформлений і його не читають. У західних університетів часто виникають питання щодо якості освіти, що стоїть за цим дипломом. Лише підвищивши якість освіти ми можемо гарантувати те, що наші студенти і дипломи цінуватимуться в Європі.. Власне, технічних складнощів із визнанням диплому у нас немає, проблема у якості і рівні знань», – резюмувала вона.

Нагадаємо, 1 липня Верховна рада проголосувала у другому читанні і в цілому новий Закон України "Про вищу освіту", який ліквідує рівні акредитації вищих навчальних закладів, запроваджує академічний та перший науковий стіпь – доктор філософії.