«Після повороту України у бік ЄС і сумбурного прийняття єврозаконів, що є вимогою для підписання угоди про асоціацію, українському парламенту дуже важко, тому що кваліфікація депутатів зовсім не та. Вони прийшли заробляти гроші і отримати недоторканість від правоохоронців. А раптом їм треба приймати серйозні рішення. У професійному відношенні цей парламент – один з найгірших за 20 років. Тому така їхня робота – це не тільки інтрига опозиції і влади, але й доказ дуже слабкої кваліфікації всіх комітетів і керівництва Верховної Ради», – заявив Небоженко.
«Те, на що розраховує суспільство і громадськість, що парламент має вихід зі становища, виявляється вкрай складно, тому не дивно, що в процесі ускладнення проблем для України буде лихоманити парламент», – додав він.
Водночас політолог вважає, що регіонали таки «протиснуть» голосування за законопроект про лікування ув’язнених за кордоном, що пропонується як спосіб вирішення питання Тимошенко.
«Дотискатиме»… (влада – Ред.) може піти на самостійне голосування, це своєрідний блеф у грі в карти», – додав він.
Нагадаємо, 22 жовтня на засіданні Верховна Рада не могла затвердити порядок денний на пленарний тиждень. За відповдіне рішення депутати голосували вісім разів, але жодного разу не отримали 226 голосів.
У підсумку голова Верховної Ради України достроково закрив вечірнє пленарне засідання парламенту та запросив лідерів фракцій на нараду.
23 жовтня вранці спікер Володимир Рибак знову оголошував перерву у засіданні і запросив голів фракції у свій кабінет. Згодом порядок денний таки затвердили, включивши до нього питання про вибори мера Києва та Київради за авторства опозиції, а також викликавши на годину запитань до уряду міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.