Експерт: Психологічні порушення діагностують у 80% бійців, що повернулися з АТО

9 Листопада 2014, 17:36

Начальник військово-медичного департаменту Міноборони Віталій Андронатій засвідчив, що приблизно у 80% військовослужбовців, які повернулися із зони проведення АТО, діагностуються психологічні порушення. Поки що причиною є конкретні фізичні проблеми. Про це йдетьтся у матеріалі Богдана Буткевича та Ганни Трегуб у новому номері "Українського тижня".

"Йдеться про важкий травматичний стан, про загрозу життю людини або її фізичній цілісності. Після такого людину може спіткати безсоння, дратівливість, почуття вини за те, що вижив, пригніченість. Сняться жахіття – ситуації, в якій людині загрожувала реальна смертельна небезпека. За американською класифікацією, якщо це відбувається у перший місяць після події, то йдеться про гострий стресовий розлад, через місяць і пізніше – це вже посттравматичний синдром", – розповів лікар-психіатр Андрій Карачевський, викладач кафедри психіатрії та наркології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, який нині на волонтерських засадах надає бійцям АТО психологічну допомогу.

Варто розуміти, що не всі хто був на війні та навіть отримав там психічну травму, потім матимуть ПТСР.

"Серед тих, кому загрожувала смертельна небезпека, у 10% чоловіків і 20 % жінок можуть діагностувати посттравматичні розлади, а серед комбатантів – більше 30%. Припустімо, що нині на Донбасі воює близько 100 тис. осіб. Тож ПТСР матимуть близько 30 тис., у 10 тис. ці розлади минуть самі, але ще приблизно у 10 тис. вони будуть важкими та триватимуть роками. Це люди, яких легко спровокувати на агресію, вони звикли швидко вирішувати всі питання і тому можуть створювати проблеми у суспільстві. А ще їм більше, ніж іншим загрожує алкоголізм, наркоманія, такі особи більшою мірою схильні до самогубства", – додав Карачевський.

Детальніше читайте в черговому числі "Українського тижня" у матеріалі "Донецький синдром".