«Я думаю, що голосування за цей законопроект стало результатом програшу владою парламентських виборів. Вони побачили, що ледве натягують просту більшість у Верховній Раді і їм далеко до конституційної. Тому вирішили повернутися до цього явно неконституційного і неправового законопроекту, який їхніми ж представниками був зупинений від подальшого розгляду ще 2010 року», – вважає експерт.
«Все це спрямовано на те, щоб в обхід Верховної Ради через референдум змінити Конституцію, що їй суперечить, і фактично означатиме антиконституційний переворот», – зазначив він.
Коліушко також зазначає, що Верховна Рада прийняла закон з порушенням процедури.
«Законопроект не був розданий депутатам, ніхто не може сказати, в якій редакції його прийняли», – зауважив він.
Цей факт обурив і депутата від НУ – НС Юрія Ключковського.
«За способом свого прийняття закон про референдум став поруч з законом про засади державної мовної політики. Він був прийнятий всупереч регламенту, ігноруючи тисячі запропонованих поправок. Його прийняли в редакції першого читання, незважаючи на те що вже було проведене друге читання і було рішення Верховної Ради про проведення повторного другого читання. Очевидно, що була певна, грубо кажучи, змова з метою прийняти такий закон, який би розв’язав руки владі при проведенні будь-яких народних голосувань з тих питань, які очевидно її цікавлять», – заявив він.