Експерт: Протистояння влади і опозиції – це лише боротьба за політико-психологічне домінування в Раді

6 Лютого 2013, 16:03

«На перший погляд, опозиція хоче досягнути заявленої мети, тобто, примусити депутатів до персонального голосування. Це – формальна вимога, і якщо вона не буде реалізована, тоді виникнуть питання: що дало це блокування? Можна сказати, що це – мета максимум», – сказав він.

«Мета ж мінімум – це часткове виконання інших вимог. Тобто, формально можуть бути досягнуті домовленості, наприклад, про те, що через певний час – через місяць, через тиждень чи через два – буде задіяна «Рада-3»», – припустив політолог.

За його словами, може бути поставлене на голосування питання про недовіру спікерові Верховної Ради Рибаку. «Інша річ, що голосів за це питання – не буде», – зауважив він.

Крім того, на думку Фесенка, опозиція може надати трибуну для проголошення заяв про Тимошенко або щоб створити комісію щодо справи екс-прем’єра.

«Тобто, можуть виконати ті вимоги, про які опозиція заявляла раніше, якщо не повністю, то хоча би частково. І це може розблокувати Верховну Раду», – вважає Фесенко.

«Інша річ, що зараз, мені здається, обидві сторони певною мірою блефують, і головна мета – не в тому, щоби були виконані якісь вимоги, а тільки, аби продемонструвати, що саме вони визначають, як буде працювати парламент. Тобто, йде боротьба за політико-психологічне домінування у Верховній Раді», – зазначив він.

Нагадаємо, що 5 лютого депутати від опозиції заблокували трибуну і президію парламенту. Їхня основна вимога – запустити систему «Рада-3» і забезпечити персональне голосування народних депутатів.