Експерт: пропрезидентська більшість в парламенті буде меншою та більш нестійкою

Акценти
1 Листопада 2012, 11:31

«У той час як міжнародні спостерігачі через ОБСЄ зробили досить критичний висновок, мало хто може заперечувати, що незважаючи на значні проблеми зі справедливістю голосування, результати виборів в Україні продемонстрували, що плюралізм та політична опозиція є потужною силою в житті країни та що вибори в Україні дуже відрізняються від виборів в таких місцях як Білорусь, Росія чи Казахстан», – вважає експерт.   

«Втім, здається, що нова пропрезидентська більшість буде меншою та більш здатною до поділу, ніж у минулому парламенті. І не тільки тому, що виборці рішуче підтримали опозиційні партії, але й тому, що основні олігархи домоглися того, що їхні прихильники будуть добре представлені в законодавчому органі. Дійсно, обґрунтовані оцінки показують, що, майже 100 законодавців матимуть прямі зв’язки з 10-ма найбагатшими в країні бізнесменами», – зазначає Каратники.

Експерт також додає, що наступні кроки Януковича після виборів зараз передбачити дуже складно.

«Але це в порядку речей, оскільки впродовж його президентства Україна стала чимось парадоксальним…

Його правління часто було глухим до бажань українського народу та дружніх порад Європи та США. В його уряді домінують інтереси вже існуючих та мільярдерів-початківців, й значними є докази кумівства й корупції.  Крім того, показне споживання правлячої еліти процвітає у відносно бідній країні. Найголовніше, під керівництвом президента Януковича, незалежність судової влади та неупередженість була серйозно підірвана, що перешкоджає іноземним інвестиціям і призводить до напруженості у відносинах із Заходом щодо справи Тимошенко.

Зрештою Януковичу доведеться зробити вирішальний вибір в найближчі тижні. Він визначить чи відновить Україна свій шлях до інтеграції з Європейським Союзом, чи стане ще більш ізольованою, а чи поступиться гегемонії Росії. Зважаючи на результати виборів ще більш важливим є те, що Янукович не зможе зробити цей вибір без врахування поглядів українських виборців та потужних економічних еліт. А це дає підстави для обережного оптимізму», – пише аналітик. 

90