Головними причинами зафіксованого у першому кварталі цього року профіциту бюджету є девальвація і гроші від продажу ліцензії на 3-G зв’язок і недофінансування видатків бюджету. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив директор CASE-Україна Дмитро Боярчук.
«Поки що ми схиляємося до думки, що профіцит бюджету – це тимчасовий ефект. Мало місце і недофінансування видаткової частини і стрімкий ріст доходів. Видаткова частина недофінансовується через певні ще неналагоджені процедури на місцевому рівні. Тобто в основному загальний профіцит маємо через профіцит місцевих бюджетів. Доходи ростуть передусім через девальвацію. По-друге це низка додаткових надходжень, які пов’язані з видачею 3-G ліцензій ( там понад 8 млрд грн надійшло). Була також допомога від Нацбанку, але вона залишилася приблизно на тому ж рівні, що і торік, тому можна сказати, що вона не надто актуальна. В основному причини дві: девальвація та 3-G ліцензія», – зазначив Боярчук.
За його словами, у річному вимірі Україна знову матиме дефіцит.
«Я думаю, що за підсумками року ми однозначно матимемо дефіцит, тому що економіка не є у здоровому стані, а зобов’язання і платежі у нас доволі серйозні. Також традиційно на початку року притримують фінансування і основні видатки починаються з другого півріччя. Це вже традиція, просто цьогоріч профіцит був дійсно вражаючий», – додав економіст.
Як повідомлялося, за підсумками січня-квітня 2015 року профіцит бюджету становить понад 8 млрд грн, а за аналогічний період минулого року бюджет був у "мінусі" майже на 7 млрд грн.