«Вочевидь буде відтермінування виборів до Київради до 2015 року. Влада ніколи не піде на те, щоб отримати опозиційну Київраду, при чому радикально опозиційну. Навіть якщо в Україні всі вибори переведуть на суто мажоритарну систему, це не врятує Партію регіонів», – зазначив експерт.
Щодо призначення виборів мера Києва, Карасьов вважає, що це питання до кінця ще не вирішене.
«Думаю, що влада може піти на такий компроміс. І погодитися на певну нічию, призначивши вибори мера на 2013 рік. І ніби Європу задовольнили, і частину побажань киян, але іншу частину залишили на потім», – зауважує він.
«Чому вибори мера можуть бути в 2013 році, тому що зрозуміло, що Кличко на ці вибори не піде. У такому випадку в Попова залишаються шанси перемогти будь-якого іншого кандидата в одному турі виборів. Навіть якщо Порошенко буде об’єднаним кандидатом від опозиції, то навряд чи він буде єдиним. Тим паче, що сталий електорат Попова складає 15-20%. Тоді як у Порошенка не дотягує до 10%», – заявляє політолог.
Вибори мера Києва, на думку Карасьова, проводитимуть за господарською моделлю.
«До неї кияни звикли за часів Омельченка. Вона виглядає не такою архаїчною на тлі так званої демократично-банківської моделі мерства за Черновецького. Це може забезпечити Попову перевагу і вирішити питання мерства. А що стосується Київради, то вибори будуть лише політичні. Жодної господарської складової не буде. Політичні вибори Партія регіонів програє. І Київрада може бути такою, що розхитає весь політичний режим Януковича в цілому», – переконаний експерт.
У свою чергу, директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран вважає, що призначення виборів мера влітку цього року – найоптимістичніший наслідок переговорів регіоналів і опозиції.
«Оптимістичний сценарій – вибори можуть відбутися під час відпусток, наприклад у серпні, коли більшість політично активних киян буде поза межами столиці. Однак надія на це – слабка. Швидше за все вибори перенесуть до 2015 року. Принаймні це абсолютно корелюється з поведінкою регіоналів. Коли вони відчувають, що не можуть виграти чи президентські, чи парламентські вибори, вони переписують правила», – зауважив він.
Нагадаємо, 2 квітня депутати провалили голосування за проект постанови про призначення виборів у Києві. Після цього народні депутати від опозиції заблокували президію та трибуну Верховної Ради.
Згодом лідер ПР Олександр Єфремов заявив, що в нинішньому складі Верховна Рада України непрацездатна, а країні потрібен парламент, обраний за мажоритарною системою.
Як відомо, 21 березня, Верховна Рада прийняла проект постанови про вибори у Києві в першому читанні.
У Партії регіонів заявляють, що фракція очікуватиме рішення КС у питанні проведення виборів в Києві. За його словами, ПР має намір ухвалити в цілому постанову про дату виборів тільки після рішення КС.
В опозиції заявляють, що Конституційний Суд "отримав вказівку" перенести вибори у Києві на 2015 рік.