За його словами, послаблення євро щодо долара однозначно вестиме до послаблення євро щодо гривні.
«Для України це означатиме те, що нам буде складніше конкурувати на європейських ринках. Тому, що девальвації національних валют завжди підвищують конкурентоспроможність національних виробників. Не думаю, що це позитивно відіб’ється на наших торговельних стосунках з Євросоюзом. З іншого боку, якщо така девальвація супроводжуватиме процеси економічного пожвавлення в Єврозоні, то його позитивний вплив переважить негативний вплив процесу девальвації», – сказав Жаліло.
«Для України позитивом є розв’язання проблем, які накопичилися в зоні євро і завершення економічної депресії в зоні євро. Якщо це відбуватиметься за рахунок девальвації євро, то це теж варіант, хоча він і не найкращий. Підозрюю, що іншого варіанту не буде. У ЄС немає іншого шляху окрім як пом’якшення монетарної політики, яке, зокрема, супроводжуватиметься девальвацією. Вона проявляється зараз, і проявлятиметься в найближчі місяці, щоб у другій половині року можна було б все таки говорити про те, що віднайдено шляхи розв’язання проблеми», – заявив економіст, додавши, що тенденція послаблення євро щодо долара зберігатиметься до кінця року.
«Я думаю 1 до 1 (співвідношення курсу євро-долар) не дійде, але певне «просідання» на 10%-15% однозначно має відбутися», – сказав він.
Нагадаємо, українці надають перевагу заощадженням у валюті. Як відомо, євро є найпоширенішою готівковою валютою світу.