«Підвищення газу «Газпрому» до $500 найменш вірогідне. Практично впевнений, що середня ціна експорту газу не сягне цієї позначки принаймні цього року. «Газпром» скористався ситуацією, коли ніхто достеменно не знає зміст контрактів його європейських партнерів. Очевидно «Газпром» очікує, що в цілому формула на газ (за умови подальшого зростання ціни на нафту) зросте до рівня $500 і вище. Втім, відомо, що після газової кризи 2009 року основна частина європейських партнерів «Газпрому» домоглися перегляду контрактних умов, а тому є побоювання, що і тепер у разі росту ціни на «газпромівський» газ традиційні партнери відмовлятимуться від російського газу», – зазначив Гончар.
За його словами, подібні заяви вже звучали від «Газпрому».
«Якщо пригадати середину 2008 року, ціна на барель нафти досягала $147. І «Газпром» в тому ж виконанні пана Міллера спрогнозував, що ціна на нафту найближчим часом зросте до $200, а ціна на газ сягне $1000 доларів за 1000 м³. Звичайно, ці заяви не втілилися в життя.
« Зараз ситуація схожа, тому «Газпром» взявся за старі прийоми. Себто на тлі тенденції, пов’язаної зі зростанням нафтових цін (хоча зараз ми спостерігаємо зворотну тенденцію і певний сплеск, хоча й спекулятивний, ціни на нафту), відповідно до формульної прив’язки цін на газ до цін на нафту відбуватиметься зростання й газових цін», – зазначив експерт.
Нагадаємо, голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, ціна газу за довгостроковими контрактами в грудні очікується на рівні $500 за тисячу кубометрів.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що справедлива ціна на російський газ для України на сьогодні становить близько 200 доларів за 1 тис куб м.
Україна і Росія 19 квітня обговорювали можливість перегляду формули ціни на природний газ, що закріплена в контрактах Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" і російського "Газпрому".