На його думку, в сучасних умовах Україна швидко змінюється. Роки президентства Януковича, Майдан та агресія з боку Росії призвели до серйозних змін у політичному полі України.
«Великі політичні партії, які трималися на особистостях або адміністративному ресурсі втрачають свою привабливість. При цьому бачимо два протилежних процеси. З одного боку – найодіозніші активні функціонери напівфашистського режиму Януковича, які раптом почали створювати нові політичні проекти на заміну Партії регіонів. Відомо, що практично вся адміністрація президента Януковича, включно з Портновим, який, ймовірно, скоро повернеться в Україну, увійшла до Партії розвитку України. Тепер вони «боротимуться» за демократію з не меншою жорстокістю, ніж пригнічували її в часи Майдану. З іншого – велика кількість молодих людей, які здобули досвід Майдану, тепер створюють власні політичні проекти, які з часом можуть стати повноцінними політичними силами», – зазначив Небоженко.
«Молодим партіям буде важко їм протистояти, адже політики, які дискредитували себе за часів Януковича, дуже швидко опановують ліберальну, демократичну і національно-визвольну термінологію. Більше того – вони з цинізмом використовуватимуть набуті ресурси, доступ до ЗМІ, великі гроші, часто крадені. Виборцю важко зорієнтуватись, де він має справу з демагогом, а де – з молодим українським політиком, який, до всього, ризикував своєю роботою, професією, життям на Майдані або боровся за люстрацію», – підкреслив експерт.
Він наголосив, що раптова зміна риторики для багатьох політиків є лише способом пристосуватися нових умов та залишитися в політиці.
«Зараз мова йде про виживання, пристосування до нових умов,використання нових слів та ідей заради того, щоб вижити. З часом вони (колишні регіонали – ред.) скинуть маски націонал-демократів. Я не вірю, що члени компартії просто зараз можуть стати націонал-демократами, як не вірю, що в часи Сталіна члени Політбюро або працівники НКВД могли бути демократами. Це неможливо», –пояснив Небоженко.
«Той факт, що величезна кількість колишніх одіозних фігур фашистського режиму Януковича зараз активно формують нові псевдопартії, вказує на те, що ми і в 1991 році, і зараз – в 2014 – відмовилися від люстрації. Люстрація дала б відповідь на питання: хто з колишніх готовий дотримуватись нових демократичних правил, а хто лише прикидається «другом народу», – підсумував експерт.