Як відомо, НБУ пояснив, що усі особисті дані громадян, отримані банками під час обміну валюти, будуть вважатися банківською таємницею, доступ до якої можна отримати лише за умов, визначених законодавством.
«В Україні є великі проблеми з тим, щоб бази даних, які ведуть одні відомства, були доступними і узгоджувалися з базами даних, які ведуть інші відомства. Навіть там де це конче потрібно… Годі казати про неіснуючу базу громадян, які обмінюють валюту», – сказав Дубровський
Він зазначив, що навіть немає узгодження баз даних про доходи громадян між Податковою і соціальними службами.
«Принаймні з попереднього досвіду існування в Україні подібних баз даних, здається, що ефекту жодного не буде, що податкова не буде доступу до цієї бази, а при цьому вона не матиме майже нічого з цієї інформації», – зазначив Дубровський.
Довідка Тижня: Згідно із законом «Про банки та банківську діяльність» доступ до банківської таємниці може бути наданий за рішенням суду, або на письмову вимогу прокуратури, МВС, СБУ або Податкової служби. При цьому письмовий запит повинен бути оформлений певним чином. У свою чергу закон зберігає за банками право відмовити державним органам у наданні банківської таємниці.
Нагадаємо, 23 вересня набуває чинності вимога НБУ щодо копіювання і зберігання документів фізичних осіб, які здійснюють валютообмінні операції. У НБУ пояснили, що для забезпечення контролю за дотриманням ліміту операцій банки зобов'язані будуть вносити особисті дані клієнта до системи банківського обліку.