Після зустрічі країн ОПЕК не варто очікувати на зменшення видобутку нафти в світі. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик.
«Наразі важко прогнозувати поведінку ключових гравців ринку, тому що в ці розклади втручається політика. Тут радше не економічний підхід у вирішенні питання зменшення видобутку нафти, а політичний. Він пов’язаний із намаганням великих країн зменшити роль Росії у світовій спільноті», – зауважив Боровик.
Експерт прогнозує, що після зустрічі країн ОПЕК зменшення видобутку нафти в світі не станеться.
«Я більше ставлю на те, що якщо і буде зменшення видобутку, то воно буде несуттєвим. Відтак – не кардинально впливатиме на збільшення ціни. Але, наголошую, якщо рішення про зменшення видобутку буде, це найбільш критичний варіант», – наголосив він.
Боровик додав, що найближчим часом тренд на зниження цін на нафту залишиться.
«Коливання цін можливі, але вони будуть несуттєві. Загальна ж тенденція йде на зниження цін на енергоносії загалом. У довгостроковій перспективі можна очікувати, що ціна за барель нафти опуститься нижче позначки у $60. Втім, у будь-якому разі це залежить від рішень, які завтра прийме ОПЕК і від політичної ситуації», – додав експерт.
«Я думаю, що можлива цифра навіть $30 за барель. Фактично, нова складова енергетичних рішень, нові винаходи в цій сфері призведуть до того, що ціна не лише на нафту, а й на енергію у світі буде зменшуватися», – переконаний Боровик.
«Тенденція і по сланцевому видобуванню, і по іншим джерелам енергії впливає рівнозначно на формування ціни. Тренд переходу до нових енергоносіїв, нетрадиційного видобування традиційних енергоносіїв буде зберігатися і буде впливати на здешевшання енергії у світі», – наголосив він.
Нагадаємо, 27 листопада відбудеться зустріч міністрів країн-експортерів нафти (ОПЕК), на якому мають домовитися про заходи щодо запобігання подальшому зниженню ціни на нафту, яка вже впала на 27% в 2014 році через появу нових центрів видобутку.
Багато аналітиків підозрюють Саудівську Аравію у навмисній політиці зниження цін на нафту з метою зупинити розвиток проектів з видобутку в США. Інша теорія, навпаки, передбачає спільні дії США і Саудівської Аравії з метою завдати шкоди інтересам Росії та Ірану.
Як відомо, станом на ранок 26 листопада вартість січневих ф'ючерсів на північноморську суміш нафти марки Brent знизилася на 1,58% – до 78,4 долара за барель. Вартість січневих ф'ючерсів на легку нафту марки WTI опустилася на 2,3% і становила 74,07 долара за барель, нижче мінімуму вересня 2010 року, коли ціна склала 74,09 долара за барель.