Експерт: після виборів ПР доведеться відповідати за роздуті передвиборчі обіцянки

19 Жовтня 2012, 16:34

«Ситуація в Україні зараз нагадує 2002 рік», – пише Кононьчик.

Експерт вважає, що пропрезидентська партія має всі  шанси отримати більшість голосів як при пропорційному голосуванні, так і в мажоритарних округах.

«Особливо враховуючи те, що багато депутатів незалежних (безпартійних) після виборів отримує пропозиції, від яких не можливо буде відмовитися, і долучиться до лав Партії регіонів. Новаторством цьогорічної передвиборчої кампанії не стали також створення пов’язаних з олігархічними групами псевдо-опозиційних партій. Завданням таких партій є просте перетягування голосів від опозиції. Стандартним проектом цього типу є партія Наталії Королевської «Україно-Вперед!»», – пише Кононьчик.

Експерт відзначає, що негативним моментом цьогорічної передвиборчої кампанії в Україні є слабість опозиції. «Незважаючи на часткове об’єднання опозиційних партій та зростаючу підтримку партії УДАР та ВО «Свобода», ані Об’єднана Опозиція, ані дві інші партії чіткої передвиборчої програми не мають. Здебільшого програми є просто набором популістських закликів, а не чітким планом реформ, яких на даний час українці потребують найбільше», –  відзначає Кононьчик.

«Втомлені політикою, українці висловлюють більше вотуму недовіри, ніж показують свою прихильність політичним партіям будь-яких кольорів. Не вистачає лідера, який мав би підтримку як мінімум половини виборців. Таким лідером на сьогодні не є ані Янукович, ані Тимошенко.

Суспільне незадоволення українців зростає, але як би парадоксально це не звучало, воно не є політичним. З досліджень Центру східних студій випливає, що українці розчаровані політикою і готові були вийти на демонстрації з соціальних питань», – додає Кононьчик.

Щодо виборів 28 жовтня, експерт Центру східних студій вважає, що швидше за все владу в країні збереже за собою Партія регіонів.

Проте, на його думку, головним викликом для ПР стануть не передвиборчі перегони, а економічна ситуація, яка стабільно погіршується. Кононьчик зазначає, що всі показники підтверджують те, що економічний розвиток країни сповільнюється, вимальовується також рецесія або ж навіть криза (беручи до уваги кризу в Єврозоні і на ринках, що є головними ринками збуту для українського експорту).

«Владі доведеться розраховуватися за роздуті передвиборчі обіцянки і значно підвищити ціну на газ для населення. Водночас, такий крок буде зроблено і для того, щоб розморозити співпрацю з МФВ і отримати 12 млрд доларів кредиту. Без останнього ж українські фінанси можуть опинитися на межі краху», – резюмує експерт.