«Ситуація в Україні зараз нагадує 2002 рік», – пише Кононьчик.
Експерт вважає, що пропрезидентська партія має всі шанси отримати більшість голосів як при пропорційному голосуванні, так і в мажоритарних округах.
«Особливо враховуючи те, що багато депутатів незалежних (безпартійних) після виборів отримує пропозиції, від яких не можливо буде відмовитися, і долучиться до лав Партії регіонів. Новаторством цьогорічної передвиборчої кампанії не стали також створення пов’язаних з олігархічними групами псевдо-опозиційних партій. Завданням таких партій є просте перетягування голосів від опозиції. Стандартним проектом цього типу є партія Наталії Королевської «Україно-Вперед!»», – пише Кононьчик.
Експерт відзначає, що негативним моментом цьогорічної передвиборчої кампанії в Україні є слабість опозиції. «Незважаючи на часткове об’єднання опозиційних партій та зростаючу підтримку партії УДАР та ВО «Свобода», ані Об’єднана Опозиція, ані дві інші партії чіткої передвиборчої програми не мають. Здебільшого програми є просто набором популістських закликів, а не чітким планом реформ, яких на даний час українці потребують найбільше», – відзначає Кононьчик.
«Втомлені політикою, українці висловлюють більше вотуму недовіри, ніж показують свою прихильність політичним партіям будь-яких кольорів. Не вистачає лідера, який мав би підтримку як мінімум половини виборців. Таким лідером на сьогодні не є ані Янукович, ані Тимошенко.
Суспільне незадоволення українців зростає, але як би парадоксально це не звучало, воно не є політичним. З досліджень Центру східних студій випливає, що українці розчаровані політикою і готові були вийти на демонстрації з соціальних питань», – додає Кононьчик.
Щодо виборів 28 жовтня, експерт Центру східних студій вважає, що швидше за все владу в країні збереже за собою Партія регіонів.
Проте, на його думку, головним викликом для ПР стануть не передвиборчі перегони, а економічна ситуація, яка стабільно погіршується. Кононьчик зазначає, що всі показники підтверджують те, що економічний розвиток країни сповільнюється, вимальовується також рецесія або ж навіть криза (беручи до уваги кризу в Єврозоні і на ринках, що є головними ринками збуту для українського експорту).
«Владі доведеться розраховуватися за роздуті передвиборчі обіцянки і значно підвищити ціну на газ для населення. Водночас, такий крок буде зроблено і для того, щоб розморозити співпрацю з МФВ і отримати 12 млрд доларів кредиту. Без останнього ж українські фінанси можуть опинитися на межі краху», – резюмує експерт.