«Про це дуже чітко йдеться в законі, що засідання можуть відбуватися тільки на вулиці Грушевського під куполом Верховної Ради. Якщо в іншому місці, то для цього потрібно проголосувати знову ж таки під куполом парламенту. Це не було зроблено, тому ті збори, які відбуваються десь на Банковій, де не пускають окремих депутатів, можна сприймати як внутрішньопартійну нараду», – зазначив він.
На думку політолога, наслідки таких дій більшості Ради можуть бути наступними:
«Якщо депутати голосуватимуть за закони, а Янукович їх підписуватиме, це де-юре означатиме конституційний переворот. Втім, мета цих зборів не стільки для того, щоб ухвалювати конкретні закони, а насамперед дискредитувати парламент, щоб закони ухвалювалися через референдум».
Партія регіонів, за словами Тарана, не раптово пішла на такий крок.
«Вони йшли до цього давно. Просто не можуть контролювати своєї більшості в Раді. Хоча справа навіть не в цьому, а в тому, що чудово розуміють, що втрачаються підтримку громадян. Насамперед це розуміє Янукович. І якщо він зараз не почне переписувати правила і узурпувати владу, то далі буде пізно. До 2015 року не так багато часу залишилося», – зазначив Таран.
Якщо більшість Ради пішла поза парламентом, то й опозиції треба йти поза ним, вважає експерт.
«Але не на Банкову, а до громадян. І це буде залежати великою мірою від того, чи зможе вона мобілізувати громадян, щоб захистити Україну від державного перевороту… Думаю, що це вдасться, питання лише коли. А прогнозувати це зараз, зважаючи на ряд факторів, мені складно», – додав він.
На думку президента аналітичного центру "Відрита політика" Ігора Жданова, проведення "засідання" на Банковій серйозно не позначиться на настроях електорату чи Партії регіонів, чи опозиції.
«Головна боротьба йтиме за невеличкий прошарок тих, хто не визначився. Але це незначна кількість населення. Загалом радикалізуються суспільні настрої. Посилиться як політично-парламентське протистояння, так і протистояння в суспільстві», – заявив він.
Водночас він поки не бачить підстав для компромісу.
«Я поки не бачу основ для стратегічного компромісу. По-перше, починати треба з основ. Генетичне протистояння – це звільнення Луценка і Тимошенко», – додав він.
Як повідомлялося, сьогодні депутати від фракції ПР, Комуністичної партії і частина позафракційних депутатів сьогодні проводять "засідання Ради" під головуванням глави Ради Володимира Рибака на вул. Банковій, 6/8. На зборах, за твердженням провладної більшості, було зареєстровано 244 депутатів. Водночас, за інформацією опозиції і джерел у Партії регіонів, у засіданні беруть участь не 240, а 168 депутатів.