Від Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою виграє ІТ-сектор обох країн; щодо товарів, то є великий потенціал у легкої промисловості та машинобудування, також є непоганий шанс у фермерів, які виробляють органічні продукти. Про це в інтерв’ю Тижню розповів радник та очільник торговельного представництва при посольстві Канади в Україні, один з творців Угоди про вільну торгівлю між двома країнами Клінт Мартін.
«УВТ присвячена саме товарам, але ми можемо обговорити і важливість послуг. Україна серед лідерів в ІТ-галузі, ви вже маєте потужну базу надзвичайних ІТ-сервісів. Це може допомогти канадським підприємствам, які будуть заходити на український ринок. Я бачу в цьому великий потенціал. Як зазначають експерти, ІТ-сектор обох країн виграє від дії УВТ, адже продавці будуть торгувати своїми товарами, а ІТ буде працювати разом з ними, підтримуючи нові ініціативи і використовуючи інновації для прискорення торгівлі», – сказав він.
Щодо товарів, то на думку Мартіна, є великий потенціал у легкої промисловості України. Наприклад, одяг, аксесуари, взуття, меблі, декор, продукти харчування, але разом з тим і машинобудування. Однак, немає жодних обмежень, тому це залежить тільки від українських підприємців, які будуть відкривати новий ринок.
Також експерт вважає, що є непоганий шанс для українських фермерів отримати всі необхідні сертифікати з органічного виробництва і експортувати цей тип продуктів. В Канаді органічні продукти дуже дорогі, тому українська продукція може бути дешевшою і конкурентною.
Як повідомлялося, угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою почала діяти 1 серпня.
Без мита українські виробники зможуть експортувати в Канаду перероблену сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості. Однак експорт деяких товарів буде безмитним лише в межах встановлених квот. Зокрема, це стосується аграрної продукції – пшениці, ячменю, яєць, яловичини, свинини.
У свою чергу Україна зобов’язалася скасувати митні тарифи на 72 відсотків канадських товарів, зокрема, на рибу та морепродукти, зернові, арахіс, соки, мінеральну воду. На частину товарів з Канади мита скасовуватимуться не одночасно, а з використанням перехідних періодів у три з половиною та сім років. Цукор українська сторона виключила з режиму вільної торгівлі, а на імпорт мороженої свинини, субпродуктів та канадське сало встановила квоти.