На думку політолога, позитив у створенні таких партій полягає в тому, що вони мають високий мобілізаційний потенціал.
«Такі партії дуже легко можуть мобілізовувати своїх членів без грошей і особливих стимулів, лише за одним сигналом. Втім, з іншого боку – їм треба пробувати розширяти свою базу, тому що якщо говорити про серйозну політичну силу, то вона не може обмежуватися лише ветеранами Афганістану. Хоча би тому, що це не чисельна група населення, порівняно з тим, скільки треба, щоб подолати 5-відсотковий бар’єр. Разом з тим на тлі розчарування політичними силами у таких партій відкривається перспектива в Раді, якщо вони знайдуть достатньо серйозні ефективні креатині проекти, які би розширяли їх електоральну базу. Хоча прогнозувати їхню перспективу доволі рано, оскільки варто подивитися, про що говоритиме ця партія з виборцями», – зауважує Таран.
Водночас експерт не береться поки прогнозувати, на чиєму боці буде новостворена партія.
«Не оприлюднені жодні чіткі документи і програма дій цих партій. Тому дуже складно говорити, з чим ця партія піде і чий це проект, якщо це взагалі проект. Однак, члени цієї політсили зараз брали участь у багатьох політичних проектах, а тому виникають припущення, що це може бути певний технічний проект. Але знов таки про це рано казати», – зазначив політолог.
Таран переконаний, що на початковому етапі новій партії довірятимуть більше, ніж вже чинним політсилам, однак, пізніше їм необхідно буде проявляти ефективність.
«Треба заявляти про себе певними акціями, аби громадяни побачили ефективність діяльності… А взагалі такі партії, які переростають з громадських і навпаки – це в принципі достатньо нормальний процес, і він не унікальний для партії ветеранів Афганістану. Згадаймо хоча б період, коли громадська організація «Народний рух України за перебудову» перейшла в партію, що дало початок багатьом національно-демократичним рухам. Як правило, партії із громадських рухів виникають в часи кризи, коли виникає недовіра до політичного класу. І зараз саме цей час», – підсумував він.
Нагадаємо, всеукраїнська громадська організація «Ніхто, крім нас» створила партію із назвою «Громадянська партія Ніхто, крім нас». Лідером партії обрано лідера організації – Олександра Ковальова.