Експерт: падіння рейтингу УДАРу викликане нестійким електоратом партії

30 Жовтня 2012, 16:22

«Дійсно, УДАР міг отримати більше голосів. У мене є кілька припущень щодо того, чому отримав менше, ніж прогнозували соціологи. По-перше, рейтинг УДАРу швидко зростав, однак, партія має нестійкий електорат. А отже, частина виборців – коливається. За даними соцслужби «Рейтинг», на початок жовтня лише 30% виборців УДАРу були впевнені, що проголосують за цю партію. Решта – коливалися», – зазначив політолог.

«Другий проблемний момент – серед прихильників УДАРу домінувала молодь і мешканці міст. А це ті соціальні верстви, які, на жаль, не відзначають високою електоральною активністю. І третій аспект – з різних джерел до мене надходила інформація, що в УДАРу на фініші кампанії виникли певні фінансові проблеми. Як на мене, партію свідомо стримували. Думаю, знали, хто спонсорує політсилу і на кого можна натиснути, щоб пригальмувати фінансування, а відповідно вплинути на рейтингову ситуацію. Я думаю, так і відбулося», – зазначив політолог.

На думку Фесенка, є ще один важливий нюанс, що вплинув на рейтинг УДАРу.

«На фініші виборчої кампанії виникла дискусія навколо опозиційних сил стосовно угоди. На мій погляд, це було виборчою технологією, спрямованою проти УДАРу. Його фактично заганяли в пастку. І це дало певний ефект і в частини виборців виникли сумніви, наскільки опозиційним є УДАР», – вважає експерт. 

Фесенко відзначає, що під час цієї виборчої кампанії виникла «принципово нова ситуація».

«Дуже висока динаміка рейтингів. За цю кампанію ми побачили і падіння рейтингу «Батьківщини», потім невеликий його зріст, і коливання рейтингу УДАРу, на фініш – стрибок «Свободи». І думаю, що це не остаточна ситуація, висока динаміка рейтингів в опозиційному таборі продовжуватиметься. Як на мене, значна частина опозиційно налаштованих виборців – близько половини немає стійких партійних уподобань. Вона дивиться на те, як розвивається ситуація, хто і як поводиться в опозиції. Тому ситуація дуже неоднозначна і нестабільна. Хоча варто відзначити, що звісно великий позитив для опозиції, що вони мають підтримку близько половини виборців. Є шанс на президентські вибори», – підсумував він.

Нагадаємо, згідно з даними екзит-полів, ВО "Батьківщина" набирає 24,7% – 23,2%, УДАР – 15,1% – 13,2%.

За результатами соцопитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з КМІС, якби вибори до Верховної Ради відбулися наприкінці вересня партії "УДАР Віталія Кличка" віддали б голоси 16% українців.

За результатами опрацювання Центрвиборчкомом 91,88% протоколів, УДАР набирає 13,58% голосів.