«По суті, зараз час можливого ухвалення закону – в руках опозиції. Зокрема, наскільки вона зможе протистояти його ухваленню», – вважає голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран.
За його словами, для цього треба зробити небагато. «Наприклад, вимагати, відповідно до конституційних норм, голосування персонально», – зазначив він.
У такому випадку експерт не виключає і блокування роботи Верховної Ради. «Але підстава для цього має бути яка? Не має бути просто підстава, аби блокувати. Має бути підстава, щоб кожен депутат голосував за себе, щоб була політична відповідальність», – зазначив політолог.
«Тобто я лише кажу про те, що дії опозиції мають бути обрамлені в конституційні юридичні норми», – зазначив він.
У свою чергу голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що опозиція діятиме «традиційно» – затягування розгляду законопроекту і зрив голосування.
«Спочатку суто тактично вони спробують затягнути розгляд законопроекту численними поправками, різного роду новими ініціативами, можливо зустрічними. Але чим ближче до фіналу, тим більша вірогідність, що вони спробують вирішити це питання традиційним силовим чином. Тобто спробують зірвати саму процедуру голосування», – прогнозує експерт.
«Головне для опозиції і найбільш дієве – це зрив голосування. Тому що інших шляхів я просто не бачу і можливостей інакше досягти результату, в опозиції просто нема інших варіантів», – вважає Фесенко.
Крім того, експерт прогнозує новий громадський протест від Радою.
Нагадаємо, 5 червня Рада в першому читанні прийняла законопроект №9073 «Про засади державної мовної політики».