Експерт: опозиція демонструє невиразність своїх політичних намірів

Акценти
5 Листопада 2012, 16:52

«Зовнішня мета цієї заяви розгортається в логіці конфлікту влади і опозиції, мовляв, ви на нас тиснете, ми погрожуємо взагалі не увійти в парламент. Втім, насправді опозиція хоче приструнити і зупинити можливу міграцію потенційних «тушок». І ця заява сильно вдарила перш за все по мажоритарниках, котрі не хочуть знову витрачати значні гроші. Тобто ця заява стосується непартійних депутатів, які не мають вже сил на другі «бої», – заявив він.

Хоча Небоженко не бачить перспектив для втіленні цієї ініціативи.

«Навряд чи 150 людей покладуть заяви про вихід з Ради. Не можна заставити їх думати однаково. Звісно, не варто говорити, що опозиція блефує, ні, вона показала, що в неї є така зброя. Це демонстрація політичних намірів, рішучості. Це також дуже важливо. Якось владі ж треба говорити, що якщо вона говорить методом насильства і фальсифікації, то природно, що повинна погрожувати й опозиція, апелюючи до населення», – зазначив експерт.

Водночас Небоженко вважає ініціативу про «обнулення» списків можливо кроком відчаю, «але як спосіб боротися з владою цей крок неправильний».

«Вона (опозиція – Ред.) повинна йти в Раду і робити з неї майданчик боротьби з тим, що робить влада. Тільки через це їх і вибирали. Народ хоче, щоб за них боролись, а не грали в ігри – депутати/не депутати», – зауважив він.

«На місці Кличка, Яценюка і Тягнибока я би чесно сказав, мовляв, ми маємо такий батіг – саморозпуск парламенту, яким триматимемо мажоритарників ближче до опозиції. Як тільки вони почнуть переходити до партії влади, ми покажемо населенню, що іншого способу, як викинути їх з Ради, немає. Вони повинні це прямо сказати. Але на жаль, опозиція демонструє певну невиразність своїх політичних намірів… Це не протиріччя в позиції, а коли заклики незрозуміло кому адресовані», – заявив політолог.

Нагадаємо, 4 листопада представник об'єднаної опозиції Анатолій Гриценко заявив, що об'єднана опозиція може "обнулити" виборчі списки. Згодом про партія УДАР та ВО "Свобода" заявили, що також готові скласти мандати.

Сьогодні під ЦВК відбувся мітинг опозиції проти фальсифікації результатів виборів.

Лідери об'єднаної опозиції, партій "Свобода" та "УДАР" планують оголосити про свої подальші дії сьогодні о 18:00.

94