«У мене, чесно кажучи, є таке передчуття, що зараз вже є установка на війну. Томагавк війни вже вирили: при чому, як в одному, так і в іншому таборі. Можливо, не всі цього хочуть, але це вже внутрішні проблеми, як у влади, так і в опозиції. Частина влади вже налаштована на свій кризовий сценарій, який не подобається багатьом депутатам з більшості. Частина опозиції – так само: дехто вже теж налаштований на протистояння, на кризовий сценарій, а дехто ще не хоче виходити з цієї Ради, хоче попрацювати в парламенті», – вважає він.
На його думку, це може призвести до розпуску парламенту і проведення референдуму.
«Референдум – це теж буде форма політичної війни. Якщо опозиція це розуміє, їй треба готуватися до такого сценарію. Але тут можуть бути ще різні тактики. Наприклад, на мій погляд, бойкот референдуму – для опозиції це тотальний програш», – наголосив політолог.
«Але чи є в опозиції потенційна тактика і стратегія щодо референдуму? Не впевнений. Ми ж побачили, що багато рішень опозиція приймає експромтом. Тому їм потрібно уже всерйоз ставитися до всіх цих подій, треба аналізувати ситуацію на перспективу і розробляти відповідні плани – стратегічні і тактичні», – заявив Фесенко.
Як повідомлялося, 4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних провели «виїзне засідання» Верховної Ради у приміщенні на вул. Банковій, 6/8. Опозицію туди не пустили.
Під час сесійного засідання 2 березня лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловився за розпуск чинної Верховної Ради, проведення референдуму і проведення виборів на мажоритарній основі. Лідер фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок вважає, що Партія регіонів має намір провести всеукраїнський референдум у серпні.