"Рівень материнської смертності в Україні перевищує показники європейських країн. Недостатня якість медичного обслуговування матерів є причиною однієї п'ятої материнських смертей, яких можна було б уникнути", – сказала Ехсан.
За її словами, така ситуація свідчить про необхідність збільшення інвестицій у заходи із охорони репродуктивного здоров'я. "Ми сподіваємось, що реформа системи охорони здоров'я, яка зараз відбувається в Україні і зосереджується на посиленні якості первинної медичної допомоги, дозволить також інтегрувати до системи первинної медичної допомоги і послуги із планування сім'ї і зробити ці послуги доступними для всіх, включно із сільським населенням та молоддю", – додала представник ФН ООН.
Як повідомлялось, згідно з даними Фонду народонаселення ООН нині коефіцієнт народжуваності в Україні становить 1,2. Щоб зберегти ту кількість населення, яка зараз є в Україні, кожна жінка має народити 3-4 дитини.
Як повідомила Наталія Ринга, старший науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень, згідно зі дослідженням за 2011 рік, зі 100 вагітних – 63 з патологіями. Середній показник патологій – 25% – анемія, 18% – хвороба щитовидної залози, 14% – хвороба сечостатевої системи, 6% – кровоносної системи. Вже у 34 роки, згідно з цими дослідженнями, 42% жінок мають хвороби. Попри всі негативні тенденції лікарі вказують на збільшення кількості нормальних пологів, і зменшення кількості патологічних.
Читайте також: Недужа країна: головна демографічна проблема України – висока смертність