Успіх аграрного сектору країни може базуватися на ефективній роботі невеликих сімейних господарств. Про це заявив в коментарі Тиждень.ua радник правління з сільськогосподарських питань «Креді Агріколь Банк» Жан-Жак Ерве.
На думку фахівця, українцям варто визначитися, який саме напрямок аграрного виробництва вони хочуть розвивати. При цьому Україна може перейняти досвід інших країн з розвиненим сільським господарством.
«Залежить від того, що українці готові робити. Якщо вони мають гроші, я думаю, вони можуть просто скопіювати американську чи аргентинську систему. Тож, робіть, але у вас тоді будуть тисячі людей, які роблять гроші, ймовірно, багато працюватимуть, але ви ніколи не матимете багате сільське господарство», – зазначив Ерве, підкресливши, що в Україні сільськогосподарське виробництво є дещо одноманітним.
«Ви, ймовірно, могли б мати хороші сири, усілякі хороші продукти, ви могли б, ймовірно, виробляти більше, ніж просто зернові і звичайний сир», – наголосив фахівець.
На його думку, сільське господарство є не просто сектором виробництва, а й «дзеркалом душі» країни.
За словами Ерве, державі варто звернути увагу на дрібні господарства, які працюють в Україні.
«На сьогодні 5 млн дрібних господарств самостійно творять сільське господарство на власній невеликій ділянці землі. Це дуже наглядно, і вони зовсім не стурбовані великим експортом, великими господарствами, вони просто виживають, а вони – це частина світу і ніхто, до речі, не думає про їхніх синів чи онуків, які живуть у сільській місцевості і хотіли б бути фермерами, керувати декількома сотнями гектарів землі та виготовляти якісні продукти харчування, які можна було б продавати за високу ціну», – зазначив фахівець.
«Думаю, що до цих людей треба ставитися з повагою. Я не бачу, щоб до фермерів ставилися з повагою», – додав експерт.