«Відмова від депутатських мандатів, на мій погляд, дуже ризикована стратегія, внаслідок якої опозиція може опинитися поза межами парламенту. Ніякого обнулення партійних списків нинішній закон не передбачає. Процедура відмови від мандату суто індивідуальна. А оскільки в списках всіх опозиційних сил, припускаю, є ризиковані фігури – ті, що можуть і взяти депутатський мандат, то є ризик, що буде 300 депутатів у Верховній Раді, і вона працюватиме, але фактично без опозиції», – заявив політолог.
Втім, експерт вважає, що сценарій складання депутатських мандатів цілком реалістичний.
«Думаю, цей сценарій достатньо реалістичний з точки зору дій опозиційних сил, але для цього треба погодитися на нього всім опозиційним силам і мінімізувати ризики. Тобто розуміти, якщо всі кандидати в депутати відмовляються від мандату, то можна так діяти. Хоча ризики все рівно будуть дуже великими. Фактично це спроба спровокувати нову політичну кризу, новий майдан, але знов таки ризики програти дуже великі», – вважає Фесенко.
«Шанс (на реалізацію такої стратегії – Ред.) є, але повинна бути прагматика. Мені здається, що дехто з опозиціонерів діє за принципом: все або нічого. На мій погляд, це дуже авантюрна стратегія і ризикована», – додає експерт.
Нагадаємо, 4 листопада представник об'єднаної Анатолій Гриценко заявив, що об'єднана опозиція може "обнулити" виборчі списки.
Згодом про партія УДАР та ВО "Свобода" заявили, що також готові скласти мандати.
Лідери об'єднаної опозиції, партій "Свобода" та "УДАР" планують оголосити про свої подальші дії сьогодні о 18:00.