Автор зазначає, що за даними останнього дослідження соціологічної групи «Рейтинг», більшість жителів України виступають за унітарну державу (61%). І лише на Донбасі домінують прихильники федералізації (59%), а за відокремлення регіону висловлюється 31% респондентів.
«Проте останні заяви прем’єр-міністра Арсенія Яценюка свідчать, що нинішня влада фактично готова прийняти нав’язуваний Москвою сценарій «переоблаштування» України, можливо, у дещо видозміненій формі, але з тією самою суттю», – пише Крамар.
По-перше, зазначає він, задекларовано відмову від вступу до НАТО й готовність заморозити питання економічної інтеграції з ЄС навіть у межах зони вільної торгівлі. «Як бачиться, до очікуваного Москвою переформатування країни на основі нової Конституції «з розширеними правами регіонів». При цьому використано абсурдні формулювання, які ставлять під сумнів здатність прем’єр-міністра адекватно сприймати дійсність», – зазначає оглядач.
«Наприклад чого варте лише твердження, що «виключно заради збереження єдності України питання про вступ в НАТО не стоїть на порядку денному. Захищати країну буде сильна, сучасна українська армія». Якими мають бути ця армія та видатки на неї, щоб захистити країну від мільйонних збройних сил РФ із військовим бюджетом, більшим за консолідований бюджет України? Скільки часу для цього знадобиться і чи буде він у держави? Як можна робити такі заяви після того, що країна і світ спостерігали впродовж останнього місяця?», – пише Крамар.
«Або інше – «ми поки відклали підписання економічного розділу цього документа (Угоди про асоціацію з ЄС. – Ред.), беручи до уваги переживання і побоювання, чи не призведе зона вільної торгівлі до негативних наслідків для індустріальних регіонів, а це в першу чергу Схід». У вищеописаному контексті й у зв’язку з анонсованим розширенням прав регіонів «відкладення» бачиться синонімом «відмови». Чи Арсеній Яценюк вважає, що за нової конституції згоду східних регіонів буде здобути простіше, аніж зараз?», – зауважує оглядач.
Більше читайте у матеріалі «Колабораціонізм на марші» у № 12 «Українського тижня».
Нагадаємо, Москва намагається нав’язати Заходу щодо України угоду, проект якої 14 березня передав на переговорах у Лондоні глава МЗС РФ Сергій Лавров держсекретарю США Джону Керрі. Проект документа "Про групу підтримки України" передбачає федералізацію, визнання « референдуму» в Криму і держстатус російської мови