«Виправдувальні вироки 2013 року – це не наслідок закону, а результат ручного управління судовою системою, адже 368 виправдувальних вироків було винесено за старим КПК, а за новим КПК – всього 64», – пише Шпаченко.
Він наголошує, що виправдувальні вироки за старим КПК становлять 1,5% від 23 818 обвинувальних вироків, а виправдувальні вироки за новим КПК складають 0,13% від 46 241 обвинувальних.
"Дія одного і того ж закону не могла призвести до того, що кількість виправдувальних вироків збільшилася майже в 10 разів. Очевидно, була дана команда – збільшити кількість виправдувальних вироків…Але виконавці, замість того, щоб дати вказівку прокурорам і суддям виправдовувати людей за новим КПК, стали робити це за старим КПК, і тепер статистика показує, що при новому Кримінальному процесуальному кодексі виправдувальних вироків менше, ніж при старому, хоча повинно бути навпаки", – підсумував він.
"Новий КПК створив умови для того, щоб нарешті суди почали виправдовувати людей, але суди продовжують всіх визнавати винними. Все одно, згідно з яким КПК", – резюмує автор.
Нагадаємо, екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен вважає, що в українських судах діє презумпція винуватості
Читайте також: Новий КПК: перші наслідки