На запитання, чиї інтереси у цьому випадку може відстоювати Кармазін, Карасьов відповів:
«Влади, тому що в ПР є багато людей, які сьогодні претендують на внутрішнє "дисидентство", особливо мажоритарники східних і південних регіонів. Це використовується, щоб дисциплінувати цих депутатів, примусити їх коливатися відповідно до генеральної лінії партії. А Кармазін є якраз так би мовити «антидепутатським термінатором», в якості такого дрючка партійної дисципліни».
Кармазін зазначає, що ззовні це виглядає як «боротьба за чистоту виборів», оскільки не йдеться про позбавлення мандатів опозиціонерів.
«На публіку це мінімум репутаційних втрат і публічного осуду (для Кармазіна. – Ред.). І якщо це стосуватиметься лише провладних кандидатів, то серйозної дискредитації для нього не буде», – переконаний політолог.
У випадку продовження відхилення від політики ПР експерт прогнозує «показовий процес» позбавлення мандату одного чи двох її членів.
«Цей процес може бути тільки точковий, навіщо створювати широкі внутрішньо опозиційні рухи і фронти. Може бути лише показовий процес – один-два випадки, щоб всі інші перестали фрондувати», – додав експерт.
Політолог Володимир Фесенко погоджується, що, зважаючи на те, що після виборів пройшов майже рік, продовження епопеї з мандатами депутатів з боку Кармазіна викликає чимало запитань.
«Те, що це робиться майже через рік після виборів, значною мірою девальвуватиме і правовий формат таких рішень, вони виглядатимуть дуже сумнівно, навіть попри чималі порушення окремих виборчих кампаній. Думаю, що в даному випадку діє тактика – бий своїх, щоб чужі побоювались. Тобто це інструмент психологічного тиску, коли таким чином утримуватимуть дисципліну в ПР, а також впливатимуть і на позафракційних депутатів», – вважає експерт.
Як зауважує Фесенко, цим процесом Кармазін дискредитує себе як політика.
«Для нього вочевидь важливо зараз бути в центрі уваги, можливо він сподівається повернутися в парламент. Однак, він наживе чимало ворогів плюс дійсно дискредитує себе, і якщо це не буде руйнацією його подальшої кар’єри, то створить у майбутньому чимало проблем», – прогнозує політолог.
Нагадаємо, колишній парламентарій Юрій Кармазін заявив, що готує позови відносно ще як мінімум шести депутатів від Партії регіонів та позафракційних.
Зокрема, на 5 вересня заплановане судове засідання за позовом Кармазіна й Олександра Гончаренка щодо фальсифікації виборів на користь депутата від Партії регіонів Ігоря Маркова. Позов підкріплений висновками МВС про фальсифікацію виборів у його окрузі з використанням чорнил, що зникають.
Марков вважає це тиском через те, що він не підтримує євроінтеграційні закони.
Як відомо, 8 лютого Вищий адмінсуд за позовом Кармазіна позбавив депутатських повноважень двох народних депутатів – позафракційного Домбровського, обраного у Вінницькому окрузі №11 та Павла Балогу, обраного в окрузі №71 на Закарпатті.