«Головна загроза – у внутрішній ситуації в Грузії, у бажанні помсти новообраної влади. Це вже помітно щодо соратників Саакашвілі. Якщо ж (нова грузинська влада. – Ред.) піде шляхом помсти самому Саакашвілі, то це буде головною проблемою і для зовнішньої політики Грузії», – заявив він.
На його думку, у випадку відсутності особистісних конфліктів між новим і попереднім керівництвом країни, зовнішня політика Грузії суттєво не зміниться.
«Що стосується позиціонування Грузії у координатах Захід чи Росія, то щось серйозно змінюватися не має. Оскільки грузинське суспільство в переважній більшості прозахідно зорієнтоване і відчувається серйозний бар’єр з Росією, зумовлений війною, то ніхто з грузинських політиків не наважиться повністю розвернути зовнішню політику Грузії в російський бік», – зазначив він.
Як зауважує експерт, існують певні очікування громадян Грузії стосовно дружби з Росією.
«Однак це – ілюзії, які нікому з політиків не вдасться здійснити. Оскільки ситуація така, що Росія з позиції сили була і буде проводити свою політику на Закавказзі», – додав Горбач.
Що стосується євроінтеграційної політики Грузії, то експерт прогнозує:
«Безсумнівно, у Вільнюсі Грузія парафує угоду про асоціацію з ЄС і, швидше за все, якщо нічого не станеться подібного до української ситуації після виборів у Грузії, то приблизно в травні грузини можуть підписати угоду про асоціацію з ЄС».
Нагадаємо, на виборах президента Грузії, що відбулись 27 жовтня, переміг кандидат від коаліції "Грузинська мрія" Георгій Маргвелашвілі. Він набрав 62,11% голосів виборців.
Кандидат від колишньої правлячої партії "Єдиний національний рух" Давид Бакрадзе до оголошення остаточних результатів голосування визнав свою поразку.