За словами експерта, не варто наразі робити негативні висновки щодо діяльності опозиції, зважаючи на останні події у парламенті під час розгляду законопроекту про мовну політику.
«Давайте не будемо робити апокаліптичні висновки щодо опозиції. Я думаю, що навіть в мовному питанні не все ще закрито і в опозиції є шанс. Дійсно, для них це була болюча поразка і їм варто зробити серйозні висновки. Звісно, є тактичні і організаційні помилки, хоча ще є шанс поборотися і продемонструвати свою боєздатність», – зазначив він.
Фесенко вважає, що безпорадність опозиції таки призведе до певних електоральних втрат.
«Щодо розчарувань, то так, вони можуть бути. Ми це побачили по рейтингах після об’єднання, адже частина прихильників і «Фронту змін», і «Батьківщини» не визнала його. І якщо опозиція буде безпорадно поводитися і далі, дійсно, вона може втратити довіру частини навіть і нинішніх прихильників, це загрожує їм певними рейтинговими втратами і поразкою в перегонах по партійних списках», – зауважив він.
На думку політолога, більш важливими у формуванні рейтингу опозиції матимуть виборчі списки.
«Набагато важливішим буде не ситуація у Верховній Раді і певні тактичні проблеми опозиційних фракцій, а списки. Звісно, вони впливатимуть не безпосередньо на велику частину виборців, а на лідерів громадської думки, а ті вже у свою чергу формуватимуть більш широке коло виборців. Це, як снігова куля, яка врешті-решт призведе до певних рейтингових втрат», – додав він.
«Тоді можна робити висновки, хто як підходив до формування списку і, відповідно, як ставитися до опозиції. Так що поки шанси в опозиції є, в них є можливість виправити і нинішні помилки і ті, що бували раніше», – зазначив політолог.
Фесенко не радив би тим, «хто вже зараз розчарований опозицією, ставити хреста на ній».
«Давайте подивимось, як буде далі. Хоча не варто забувати, що неголосування на цих виборах для опозиційно налаштованого виборця буде означати фактичну підтримку влади», – зазначив він.