«Нацбанк матиме більше можливостей для утримання курсу гривні. І, зважаючи на політику НБУ восени, коли таких можливостей було менше, є досить висока ймовірність до продовження політики утримування курсу з політичних міркувань. Оскільки це наочна демонстрація «стабільності», яку собі в заслугу можуть ставити і президент, і парламентська більшість», – заявив Жолудь.
Експерт зазначає, що послаблення курсу було б доречним для української економіки, втім регулятор до таких кроків не вдаватиметься.
«Відпустити гривню було б доречно, якщо ми говоримо про поступове послаблення контролю за курсом, але не схоже, що на це підуть. Ми бачимо, що є істотний розрив між офіційним курсом впродовж року – 7,99 і готівковим курсом міжбанку – який ходить від 8 до 8,30», – зауважив економіст.
Він додав, що наступного року можна очікувати збільшення валютних резервів, але воно буде досить «умовним».
«Можна очікувати на збільшення золотовалютних резервів. Але потрібно зважати, що уряд бере гроші у борг від Російської Федерації. Через те, що виплати з бюджету робляться не в інвалюті, а у гривні, уряд передаватиме валюту НБУ, що збільшить резерв на певний час. Треба розуміти, що через рік ці кошти доведеться віддавати. Тобто це умовне збільшення», – наголосив Жолудь.
Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зауважує, що очікувати на істотні зміни валютного курсу 2014-го року не варто.
«Національний банк також вдавався до не зовсім адекватної політики у першій половині року. Пом’якшення монетарної політики почалося лише у 4-му кварталі, ринок не насичували ліквідністю, можливо через страх зміни валютного курсу», – зазначає Устенко.
«Щодо курсу гривні переживати не варто. У короткостроковій перспективі ситуація покращилася. Тим паче, що на 2014-й рік немає проблем із виплатами, які має здійснити Україна. Тож, можливо, для нас розблокують зовнішні ринки і туди зможе вийти не держава, а уже приватний сектор», – наголосив експерт.
Нагадаємо, раніше аналітики з міжнародного рейтингового агентства S&P прогнозували, що 2014-го року ймовірність падіння гривні збільшиться. За оцінками експертів курс досягне 9,5 гривень за долар.