Одним з найбільш негативних моментів у діяльністю НБУ експерт назвав «паспортизацію» операцій з обміном валют, а також декларації керівництва НБУ стосовно доцільності введення російського рубля до складу валютних резервів України.
Але, відзначив експерт, щоб оцінити, чи «тягнуть» провали у цій політиці, помилки у фінансовій, монетарній і банківській сферах на те, щоб відправити у відставку главу НБУ потрібно володіти більшою інформацію, ніж та, яка надходить з НБУ.
«Діяльність НБУ і за цього керівництва, і за попереднього непрозора. Хоч це буде звучати політично, але найбільш прозорою вона була в період, коли Нацбанк не мав керівника, а виконуючим обов’язки був Арсеній Яценюк (2003-2005 рр. – ред)», – сказав Юрчишин.
Експерт не зміг відповісти, чи достатнього було здійснено негативних кроків з боку глави НБУ Сергія Арбузова для того, щоб відправити його у відставку.
«Ви могли б запитати про це, якби діяльність НБУ була більш прозорою, що дозволило б, крім іншого, оцінити, на скільки керівництво НБУ дослухається до альтернативних точок зору і рекомендацій. Але за таких умов, які є зараз – це неможливо, я не можу про це коректно говорити», – сказав Юрчишин.
Він також висловив сумнів, що будь-хто інший на посаді глави НБУ за нинішніх, вкрай політизованих умов і домінуванні партійно-політичних підходів до економічних проблем зміг би зробити політику Нацбанку більш відкритою і прозорою. «Не впевнений, що хтось зміг би утверджувати раціональну монетарну політику», – сказав Юрчишин.
Нагадаємо, Асоціація українських банків виступає за відставку керівництва Національного банку. Про це повідомив президент АУБ Олександр Сугоняко.
Як повідомлялося, Верховна Рада призначила главою Національного банку Сергія Арбузова наприкінці грудня 2010 року.