«Виходячи з сьогоднішньої ситуації, зважаючи на те, як розгортаються події, залишається мало шансів, що без зміни ситуації в країні і ця справа, і розслідування отримають подальший розвиток. Тому думаю, що найближчим часом ми цього (замовників вбивства Гонгадзе – Ред.) не дізнаємось», – заявив він.
На його думку, справа Гонгадзе постійно фігуруватиме в суспільстві.
«Принаймні найближчими роками все одно буде залишатися темною плямою на українській політиці», – зауважив Якименко.
У свою чергу голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко також погодився з тим, що перспективи пошуку замовників вбивства Гонгадзе залежатимуть від політичної кон’юнктури в Україні.
«За нинішньої влади це може бути інструментом тиску і на Литвина, і на Кучму. Чи дійде не просто до кримінальних справ, а й до суду, залежатиме від політичної кон’юнктури. Якщо влада зміниться, і буде запит політиків на таку справу, то безумовно відновлення справи щодо замовлення вбивства Гонгадзе має відбутися… Якщо буде бажання політичного керівництва, то справу Кучми можуть відновити. Можуть почати слідство і щодо причетності Литвина. Якщо влада поміняється, вірогідність таких розслідувань може зрости», – вважає політолог.
Нагадаємо, Печерський суд визнав Пукача винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе та засудив його до довічного ув’язнення.
Пукач заявив, що вирок йому буде зрозумілий лише тоді, коли поруч з ним сидітимуть Леонід Кучма і Володимир Литвин.
Перед оголошення вироку представник потерпілої сторони Валентина Теличенко заявила, що прізвища Володимира Литвина і Леоніда Кучми не будуть фігурувати у вироку Пукачу.