На його думку, заощаджених на реорганізаційних заходах в армії 717 млн грн не вистачить на переоснащення Збройних сил.
За словами експерта, в Україні є 2 програми переоснащення війська: Державна програма розвитку збройних сил, про яку говорить міністр оборони Михайло Єжель, і державна програма розвитку озброєнь. Саме остання має корелюватися з так званою програмою реформування і розвитку оборонно-промислового комплексу.
"Програми розвитку озброєнь, вимірюються сумами в межах 40-60 млрд гривень на 4-6 років. Якщо ми цю цифру поділимо на 6 років, то матимемо суму витрат на переоснащення, яка б дорівнювала порядка 10 млрд грн. на рік. Це для того, щоб були виконані всі замовлення, які планувалися у попередні роки. Порівнювати 10 млрд грн і 700 млн грн неможливо, ці цифри не корелюються. Можемо лише говорити про певні косметичні заходи, які пов`язані з переозброєнням. Якщо ми говоримо про суму, яка вимірюється мільйонами гривень, навряд ми говоримо про великі темпи переоснащення", – сказав експерт.
За словами Згурця, реперними точками, які визначають переоснащення війська є створення кораблів класу корвет, створення багатофункціонального ракетного комплексу, модернізація гелікоптерів і винищувачів та модернізація систем ППО.
"Ці 5 компонентів настільки ємні за грошима і надзвичайно нагальні, що за цими проектами ідеться про суми, які насправді на декілька порядків перевищують суму в 717 млн. грн", – сказав він, додавши, що одинична модернізація окремих зразків озброєння суттєво не підвищить модернізацію армії.
«Коли в танковому полку, чи батальйоні є лише 2 нових бойові машини, то це не підвищує боєздатність цих підрозділів", – зазначив фахівець.
На його думку, найголовніші проблеми полягають не лише у фінансуванні, а й невиконанні програм.
"Попередні програми не доводилися до кінця. Було три програми реформування збройних сил, і дві програми розвитку озброєнь. За рахунок постійної зміни курсу влади нічого до кінця неможливо було виконати", – сказав Згурець.
Як повідомлялося раніше, міністр оборони Михайло Єжель заявив, що впродовж наступних п’яти років чисельність військовослужбовців у Збройних силах буде скорочено на 15-20%.
Нагадаємо, Верховна Рада скоротила чисельність Збройних сил в 2012 році на 8 тис. осіб до 184 тис.