Експерт: Московський патріархат в особі Кіріла має нагоду покаятися за Чорнобиль

26 Квітня 2011, 12:29

«Можливо, це нагода для представників Московського патріархату покаятися за Чорнобиль. Чому б і ні? У 1986 році церква неналежно оцінила, можливо і молилася за жертвами трагедії, але не закликала радянську владу сказати всю правду про Чорнобиль. Тоді це була єдина державна церква, яка діяла в тісній співпраці з державою і не дивно, що, власне, тепер її запрошують. Умовно кажучи, президент Янукович продовжує певні традиції ще з радянських часів», – зазначив Антошевський.

За його словами, швидше за все, представників інших конфесій не запрошували взяти участь в поминальній службі в Чорнобилі до 25 річниці трагедії.

«Якщо в Чорнобиль запрошений патріарх Кіріл, імовірно, інші конфесії туди не запрошувалися. Президент України чітко себе ідентифікує лише з Московським патріархатом. Навіть недавня зустріч, яка в нього була з представниками інших конфесій, це скоріше була зустріч ввічливості, ніж робоча. Це очевидна позиція партії регіонів. Тому тут нічого дивного, що на державні свята запрошуються лише представників УПЦ МП», – зазначив Антошевський.

Антошевський також зазначає, що жодні заходи інших конфесій, окрім УПЦ МП, не відбувають за державні кошти.

«Ми не чуємо, щоби заходи інших конфесій, як це відбувається з УПЦ МП, відбувалися за державні кошти. Можемо згадати лише візит папи Івана Павла ІІ у 2001 році. Держава частково його фінансували. Були великі затрати і церков на цей візит», – додав він.

Незважаючи на запрошення в Чорнобиль лише представника УПЦ МП, обурення з боку УПЦ КП очікувати не слід.

«Не думаю, що в цій ситуації вони не будуть виступати. З якого приводу протестувати? Поїхати в Чорнобиль представники конфесій можуть в будь-який час. Та й щоб помолитися, не обов’язково туди їхати. Головне – молитися щиро і допомагати тим людям, які ще живі після аварії. Молитва за померлими – важлива, але як же опіка за живими? При чому не така як, наприклад, за ветеранами війни, яких вшанують вивішуванням прапорів на 9 травня, а реальна соціальна допомога – матеріальна компенсація», – додав Антошевський.

За його словами, варто чітко визначити, яка саме держава була винна у цій трагедії.

«Ті, хто хоче себе вважати спадкоємцями Радянського Союзу, повинні також розуміти, що несуть матеріальну відповідальність за цю трагедію. Це не сумісно, щоб всі блага Радянського Союзу пожинати, а відповідальність за його злочини не нести», – заявив Антошевський.

Нагадаємо, пам'ятні заходи в Україні, приурочені до 25-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС, відкрив патріарх Московський і всієї Русі Кіріл. Він провів заупокійне богослужіння в Києві і в зоні відчуження ЧАЕС.