Експерт: “Майдан” має підготувати суспільство до самоврядування

23 Грудня 2013, 15:27

За словами Коліушка, сьогодні має відбутись перше засідання ради НОМу, на якому «почнеться редметна робота». Зокрема, має бути оприлюднений маніфест, розроблено статут, сформований секретаріат.

Після перших організаційних кроків, на його переконання, повинна розпочатись робота в регіонах.

«По-перше, потрібно продовжувати організовувати та забезпечувати Майдан. По-друге, треба працювати над самоорганізацією в регіонах. Щоб все не концентрувалось на Майдані, а  робота  відбувалась по всій Україні. Щоб у всіх містах були свої організаційні осередки, які би в разі потреби організовували  публічні протести, а щодня займались організаційною роботою по підготовці, скажімо так, суспільства до самоврядування», – сказав Коліушко.

Важливим напрямком роботи НОМу експерт назвав необхідність визначити стратегічні програмні засади та цілі. «Ми всі декларуємо, що ми хочемо нову країну, ми хочемо змінити систему організації влади – так це треба десь записати та викласти. Як мінімум, це мала би бути програма реформи, або вже проект Конституції чи щось подібне», – додав він.

 Окрім того Коліушко відзначив, що має бути налагоджена інформаційна робота. «Всі громадяни України повинні мати можливість отримати достовірну інформацію – що таке Майдан, за що ми боремось, чого ми хочемо і так далі. Бо влада використовує свої медійні ресурси для дезінформації, що, звичайно, неприпустимо», – сказав Коліушко.

Нагадаємо, 22 грудня на Майдані в Києві лідери опозиції оголосили  про створення громадської позапартійної організації "Народне об'єднання "Майдан".