Міністерство охорони здоров’я наразі виконує вісімнадцять загальнодержавних програм, за якими здійснюються закупівлі ліків. Про це в коментарі Тиждень.ua повідомив голова стратегічної дорадчої групи з реформування системи охорони здоров'я Володимир Курпіта.
За його словами, за цими програмами держава закуповує не звичайні медикаменти, а ліки для окремих специфічних захворювань, які не надходять до аптек: гемофілії, СНІДу, туберкульозу.
«Щороку у Міністерстві виникають проблеми у зв’язку з затримками закупівель і з несвоєчасним постачанням таких ліків. У результаті чого хворі, які, як правило, є хронічними, потрапляють під ризик переривання лікування. Закон про держзакупівлю ліків за участю міжнародних організацій дозволить уникнути перервності у лікуванні», – зазначив експерт.
Серед плюсів такого закону Володимир Курпіта виділив такі: «Міжнародні організації на ліки від хронічних захворювань мають специфічні ціни, оскільки закуповують їх для багатьох країн світу. Це дозволяє знижувати вартість. З іншого боку – організації забезпечують періодичність поставок, що дозволяє більш швидко реагувати на запити від країн. Таким чином ми вирішуємо питання доступності ліків для цих категорій хворих, а також зниження вартості програм, які можна бути використати для інших цілей в системі охорони здоров’я».
Як повідомлялося, Порошенко підписав закон про держзакупівлі ліків за участю міжнародних організацій.
Читайте також: Експерт: Медицина не може функціонувати, якщо отримує менше 7% ВВП