“На цінах на нафту навряд чи це скажеться кардинально, оскільки реальних запасів і можливостей для збільшення видобутку і експорту нафти у головній нафтовидобувній країні – Саудівській Аравії – достатньо для того, щоб покрити дефіцит, який виникне в результаті тимчасових проблем з нафтопостачанням з Лівії”, – заявив експерт.
При цьому Данилов зазначив, що короткострокові спекулятивні підвищення ціни на нафту не виключаються.
Нагадаємо, напередодні глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Нобуо Танака в кулуарах міжнародної конференції, що проходить в Парижі, заявив, що заворушення, які відбуваються в Лівії, “починають негативно позначатися на постачання нафти в Євросоюз”.
“Лівійські потрясіння починають торкатися світового нафтового ринку і з першу чергу Європи”, – зауважив він. При цьому Танака заявив, що “до цих пір жодна країна не зверталася до МЕА з проханням почати постачання нафти з наявних у цього агентства стратегічних резервів”.
Як передає ИТАР-ТАСС, згідно з новітніми підрахунками експертів МЕА, зараз експорт “чорного золота” з Лівії скоротився на 850 тис – 1 млн барелів на добу. До початку кризи Лівія поставляла на зовнішні ринки 1,6 млн барелів нафти на добу.
Танака попередив, що “ситуація на світовому нафтовому ринку ризикує погіршитися, якщо в орбіту нинішньої кризи будуть втягнуті і інші країни Північної Африки”. Поряд з Лівією найбільшим експортером у цій частині світу є Алжир.
Між тим, згідно з даними Балтійської біржі, через яку відбувається фрахт судів, Саудівська Аравія в екстреному порядку укладає контракти на перевезення своєї додаткової нафти танкерами в порти Євросоюзу.