Експерт: Кремль вимагає від України відмови від євроінтеграції

14 Грудня 2011, 07:38

Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив глава Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко, коментуючи газові переговори між Києвом і Москвою.

«Газові переговори гальмує Москва. Вона шантажує Київ і вимагає від України більше, ніж ГТС – вона вимагає відмови від євроінтеграції. Кремль хоче, щоб Банкова розплатилася так, як це зробила Білорусь. Але в Адміністрації Януковича цей крок справедливо вважають політичною кончиною, тому навряд Чи погодяться на білоруський сценарій», – підкреслив Фесенко.

За його словами, він не виключає, що Росія піде на певні поступки.

«Але зараз Москва приперла Київ до стінки і вимагає максимального», – сказав він.

«Росія хоче українську ГТС на 100%. Але Банкова не хоче віддавати своє. Коли Україні пішла на поступки щодо ЧФ РФ, то це не було певним матеріальним масивом. Але ГТС – це зовсім інше, це власність», – додав політолог.

До того ж, за його словами, на користь того, що Україну не віддасть ГТС, говорить і прецедент Юлії Тимошенко.

«Микола Азаров розуміє, що його чекає в цьому випадку. Влада зміниться, і його можуть звинуватити в тому ж, у чому зараз звинувачують Тимошенко. Але якщо виникне варіант управління ГТС 50 на 50, то така угода може бути укладена», – говорить Фесенко .

Як повідомлялось, 13 грудня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що державний бюджет на 2012 рік буде прийнято із середньою прогнозною ціною на імпортний газ близько 400 доларів за 1 тис. куб. м.

«Бюджет насамперед повинен бути реалістичним… Це означає, що якщо нам доведеться платити 400 доларів за газ, значить ми будемо платити – у нас немає іншого виходу», – підкреслив Азаров.

 Нагадаємо, 12 грудня голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що «Газпром» і НАК «Нафтогаз Україна» до кінця грудня угоду щодо газу не підпишуть. «Новорічних подарунків не буде», – зазначив він.

Як відомо, 5 грудня «Газпром» та «Нафтогаз» підписали доповнення до чинного контракту купівлі-продажу газу, що дозволяє НАКу оплачувати поставки російського палива в російських рублях.

Ціна природного газу для України в 1 кварталі становила близько 264 доларів за тис. куб. м, в 2 кварталі – близько 297 доларів за тис. куб. м, у третьому – близько 354 доларів за тис. куб. м.